İstanbul Film Festivali 30 Yaşında!

İKSV tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali, 61. Berlin Film Festivali kapsamında 11 Şubat 2011 Cuma akşamı düzenlenen bir kokteylle 30. yaşını kutladı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da nisan ayının ilk iki haftası (2-17 Nisan) düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali’nin programı 9 Mart günü açıklanacak. 30. yıl dolayısıyla özel programlar, etkinlikler ve gösterimlerin hazırlandığı festivalin ilk sürprizi ise açıklandı. 

Claire Denis
Fransız yönetmen Claire Denis ve filmlerinde birlikte çalıştığı rock grubu Tindersticks, İstanbul Film Festivali sebebiyle iki kıtayı birleştiren şehirde buluşmaya hazırlanıyor. ”Claire Denis Film Müzikleri 1996-2009/Tindersticks Konseri – Müzik ve Film” başlıklı proje kapsamında dünyayı dolaşacak Tindersticks, projenin dünya prömiyerini 30. İstanbul Film Festivali kapsamında 11 Nisan’da Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleştirecek. Claire Denis ve Tindersticks iş birliğinin 15. yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen konserde İngiliz grup, Claire Denis’in beş filminden görüntüler eşliğinde, bu filmler için besteledikleri parçaları canlı olarak seslendirecek. Bilet fiyatları 30, 50 ve 80 lira olmakla birlikte satışları yarın başlıyor.
Claire Denis, bu yıl ayrıca Altın Lale Uluslararası Yarışma Jürisinde de yer alıyor. Festivalde Claire Denis için özel bir bölüm de yer alıyor.

Kaynak: Habertürk
Diğer yazıları Burak Hazine

2015’i Sinemada Şaha Kaldıracak 10 Film

Güç geçmiyor ki yapım şirketleri büyük bütçeli ve vizyonu sallaması muhtemel filmleri...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir