Rise of the Planet of the Apes

Tim Burton’ın 2001 yapımı Planet of the Apes filmini bilmeyeniniz yoktur. Mark Wahlberg ve Helena Bonham Carter’ın başrollerinde oynadığı film oldukça sükse yapmıştı. Benzerlerinin (hayvan vs. insan) aksine, Planet of the Apes seyirciyi kendisine daha çok çekmiş, yönetmeni ve usta oyuncularıyla ilgi odağı olmuştu.
Sene oldu 2011, hala bir hayvan türü dünyayı ele geçirmeye çalışıyor. Senaristler neyin kafasını yaşıyorlar cidden bilmiyorum ama sinema sektöründe Arıların Laneti, Karınca Felaketi gibi filmler yapan, bu filmlerde rol alan ve yapıma katkı sağlayan herkese zavallı gözüyle bakmaya başladığımı söylesem yalan olmaz -pek çok insanın benimle aynı fikirde olduğundan da şüphem yok.
Gerçi bu tür filmler yapanların belli bir kaygısı yok, adamlar gişe filmi diye tabir ettiğimiz şeyi yapıp parasını yiyor. Olansa oyunculara oluyor. Sen git bu yaşında 127 Hours gibi harika bir filmde, muhteşem bir performans sergileyip Oscar’a aday ol, ardından dünyayı maymunların elinden kurtar. Kimden bahsettiğim belli: James Franco

Oscar sunuculuğu fiyaskosunun üstüne sinema perdesinde de insanlığa bir fiyasko yaşatmayı görev edinmiş Franco, Rupert Wyatt’in yeni aksiyon filmi Rise of the Planet of the Apes‘te başrolde. Filmden bahsetmeye gerek var mı bilmem, tahmin ediyorsunuzdur konuyu: Bir bilim adamı (James Franco), asıl kız rolünde güzel ve zeki bir dişi (Freida Pinto), bilim adamının bulduğu çığır açacak bir buluş, bu buluşun malum hayvana üstün özellikler yüklemesi, hayvanların istilası, dünyanın bir şekilde kurtulması, esas adam ve kadının mutlu mesut yaşaması. Hatta kendimden o kadar eminim ki, filmin son sahnesini bile tahmin edebiliyorum: Her şey harika giderken ekranda hiç beklenmedik şekilde bir maymun belirir. Aslında hiçbir şey bitmemiştir…
Teknik dallarda Oscar adayı olması muhtemel, 5 Ağustos’ta tüm dünya ile aynı anda ülkemizde vizyona girecek filmin uzun metrajlı fragmanına gelince:
Diğer yazıları Burak Hazine

2012’nin En Şık Erkekleri

Yazar: Zeynep KIRCALI Önceki iki dosyamızda 2012’nin en şık kadınları ile en...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir