Critics’ Choice Adayları

Bu yıl 17.’si düzenlenecek olan Critics’ Choice Ödülleri’nin adayları açıklandı. The Artist ve Hugo’nun 11’er adaylıkla başı çektiği listede Drive ve The Help 8’er, The Descendants ve War Horse ise 7 dalda aday gösterildi.  Diğer filmlerin adaylık sayıları ise şöyle: The Tree of Life – 5, Extremely Loud and Incredibly Close ve Harry Potter and the Deathly Hallows Part II – 4, Midnight in Paris ve Moneyball 3. 

Tüm adaylar aşağıda.

En İyi Film
“The Artist”
“The Descendants”
“Drive”
“Extremely Loud & Incredibly Close”
“The Help”
“Hugo”
“Midnight in Paris”
“Moneyball”
“The Tree of Life”
“War Horse”
 
En İyi Erkek Oyuncu

George Clooney – “The Descendants”
Leonardo DiCaprio – “J. Edgar”
Jean Dujardin – “The Artist”
Michael Fassbender – “Shame”
Ryan Gosling – “Drive”
Brad Pitt – “Moneyball”
 
En İyi Kadın Oyuncu

Viola Davis – “The Help”
Elizabeth Olsen – “Martha Marcy May Marlene”
Meryl Streep – “The Iron Lady”
Tilda Swinton – “We Need to Talk About Kevin”
Charlize Theron – “Young Adult”
Michelle Williams – “My Week With Marilyn”
 
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kenneth Branagh – “My Week With Marilyn”
Albert Brooks – “Drive”
Nick Nolte – “Warrior”
Patton Oswalt – “Young Adult”
Christopher Plummer – “Beginners”
Andrew Serkis – “Rise of the Planet of the Apes”
 
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Berenice Bejo – “The Artist”
Jessica Chastain – “The Help”
Melissa McCarthy – “Bridesmaids”
Carey Mulligan – “Shame”
Octavia Spencer – “The Help”
Shailene Woodley – “The Descendants”
 
En İyi Genç Oyuncu
Asa Butterfield – “Hugo”
Elle Fanning – “Super 8”
Thomas Horn – “Extremely Loud & Incredibly Close”
Ezra Miller – “We Need to Talk About Kevin”
Saoirse Ronan – “Hanna” 
Shailene Woodley – “The Descendants”
 
En İyi Oyuncu Kadrosu
“The Artist”
“Bridesmaids”
“The Descendants”
“The Help”
“The Ides of March”
 
En İyi Yönetmen
Stephen Daldry – “Extremely Loud & Incredibly Close”
Michel Hazanavicius – “The Artist”
Alexander Payne – “The Descendants”
Nicolas Winding Refn – “Drive”
Martin Scorsese – “Hugo”
Steven Spielberg – “War Horse”
         
En İyi Özgün Senaryo
“The Artist” – Michel Hazanavicius
“50/50” – Will Reiser
“Midnight in Paris” – Woody Allen
“Win Win” – Tom McCarthy, Tom McCarthy & Joe Tiboni
“Young Adult” – Diablo Cody
 
En İyi Uyarlama Senaryo
“The Descendants” – Alexander Payne, Nat Faxon & Jim Rash
“Extremely Loud & Incredibly Close” – Eric Roth
“The Help” – Tate Taylor
“Hugo” – John Logan
“Moneyball” – Steven Zaillian, Aaron Sorkin ve Stan Chervin
 
En İyi Sanat Yönetimi

“The Artist”
“Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2”
“Hugo”
“The Tree of Life”
“War Horse”
 
En İyi Görüntü Yönetimi
“The Artist” – Guillaume Schiffman
“Drive” – Newton Thomas Sigel
“Hugo” – Robert Richardson
“The Tree of Life” – Emmanuel Lubezki
“War Horse” – Janusz Kaminski
 
En İyi Kostüm Tasarımı
“The Artist” – Mark Bridges
“The Help” – Sharen Davis
“Hugo” – Sandy Powell
“Jane Eyre” – Michael O’Connor
“My Week With Marilyn” – Jill Taylor
 
En İyi Kurgu
“The Artist” – Michel Hazanavicius, Anne-Sophie Bion
“Drive” – Matthew Newman
“The Girl With the Dragon Tattoo” – Kirk Baxter, Angus Wall
“Hugo” – Thelma Schoonmaker
“War Horse” – Michael Kahn
 
En İyi Makyaj
“Albert Nobbs”
“Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2”
“The Iron Lady”
“J. Edgar”
“My Week With Marilyn”
 
En İyi Şarkı
“Hello Hello” – “Gnomeo & Juliet”
“Life’s a Happy Song” – “The Muppets”
“The Living Proof” – “The Help”
“Man or Muppet” “The Muppets”
“Pictures in My Head” – “The Muppets”
 
En İyi Film Müziği
“The Artist” – Ludovic Bource
“Drive” – Cliff Martinez
“The Girl With the Dragon Tattoo” – Trent Reznor & Atticus Ross
“Hugo” – Howard Shore
“War Horse” – John Williams
 
En İyi Ses
“
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2”
“Hugo”
“Super 8”
“The Tree of Life”
“War Horse”
En İyi Görsel Efekt
“Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2”
“Hugo”
“Rise of the Planet of the Apes”
“Super 8”
“The Tree of Life”
 
En İyi Animasyon
“The Adventures of Tintin”
“Arthur Christmas”
“Kung Fu Panda 2”
“Puss in Boots”
“Rango”
 
En İyi Aksiyon Filmi
“Drive”
“Fast Five”
“Hanna”
“Rise of the Planet of the Apes”
“Super 8”
 
En İyi Komedi Filmi
“Bridesmaids”
“Crazy, Stupid, Love”
“Horrible Bosses”
“Midnight in Paris”
“The Muppets”
 
Yabancı Dilde En İyi Film
“In Darkness”
“Le Havre”
“A Separation”
“The Skin I Live In”
“Where Do We Go Now”
 
En İyi Belgesel Film
“Buck”
“Cave of Forgotten Dreams”
“George Harrison: Living in the Material World”
“Page One: Inside the New York Times”
“Project Nim”
“Undefeated”
Diğer yazıları Burak Hazine

Prisoners (2013)

2010 tarihli İçimdeki Yangın (Incendies) ile kendine uluslararası arenada kolay kolay yıkılmayacak...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir