44. SİYAD Ödülleri

Bir Zamanlar Anadolu’da, toplamda 11 adaylık elde ederek listenin başını çekiyor. Kazananlar 16 Ocak akşamı düzenlenecek törenle açıklanacak.

EN İYİ FİLM

Bir Zamanlar Anadolu’da
Gelecek Uzun Sürer
Gölgeler ve Suretler
Press
Saç
EN İYİ YÖNETMEN

Nuri Bilge Ceylan, Bir Zamanlar Anadolu’da
Çağan Irmak, Dedemin İnsanları
Tayfun Pirselimoğlu, Saç
Ümit Ünal, Nar
Derviş Zaim, Gölgeler ve Suretler

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Taner Birsel, Bir Zamanlar Anadolu’da
Serkan Ercan, Gişe Memuru
Ayberk Pekcan, Saç
Osman Sonat, Yangın Var
Muhammet Uzuner, Bir Zamanlar Anadolu’da
CAHİDE SONKU EN İYİ KADIN OYUNCU ÖDÜLÜ

Demet Akbağ, Eyyvah Eyvah 2
Nesrin Cavadzade, Yangın Var
Hazar Ergüçlü, Gölgeler ve Suretler
Nazan Kesal, Saç
Nergis Öztürk, Atlıkarınca
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Rıza Akın, Saç
Ercan Kesal, Bir Zamanlar Anadolu’da
Rıza Kocaoğlu, Kaybedenler Kulübü
Fırat Tanış, Bir Zamanlar Anadolu’da
Ahmet Mümtaz Taylan, Bir Zamanlar Anadolu’da
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Popi Avraam, Gölgeler ve Suretler
Gökçe Bahadır, Dedemin İnsanları
Asiye Dinçsoy, Press
İdil Fırat, Nar
Nergis Öztürk, Gişe Memuru
MAHMUT TALİ ÖNGÖREN EN İYİ SENARYO ÖDÜLÜ

Bir Zamanlar Anadolu’da; Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan ve Ercan Kesal
Gölgeler ve Suretler; Derviş Zaim
Nar; Ümit Ünal
Press; Sedat Yılmaz
Saç; Tayfun Pirselimoğlu
EN İYİ SİNEMATOGRAFİ

Feza Çaldıran, Gelecek Uzun Sürer
Emre Erkmen, Gölgeler ve Suretler
Ercan Özkan, Saç
Gökhan Tiryaki, Bir Zamanlar Anadolu’da
Mehmet Y. Zengin, Zefir
EN İYİ MÜZİK

Gelecek Uzun Sürer; Mustafa Biber
Gölgeler ve Suretler; Marios Takoushis
Kar Beyaz; Mircan Kaya
Kaybedenler Kulübü; Cavit Ergün, Erdem Tarabuş ve Can Göksu
Nar; Selim Demirdelen
EN İYİ KURGU

Bir Zamanlar Anadolu’da; Bora Gökşingöl ve Nuri Bilge Ceylan
Gişe Memuru; Çiçek Kahraman, Evren Luş ve Tolga Karaçelik
Gölgeler ve Suretler; Aylin Tinel
Kaybedenler Kulübü; Haluk Arus
Saç; Erdinç Özyurt
EN İYİ SANAT YÖNETİMİ

Bir Zamanlar Anadolu’da; Dilek Yapkuöz Ayatuna
Dedemin İnsanları; Haluk Ünlü
Gölgeler ve Suretler; Elif Taşçıoğlu
Press; Nevim Doğan
Saç; Natali Yeres
EN İYİ BELGESEL

Anadolu’nun Son Göçerleri: Sarıkeçeliler (Yönetmen: Yüksel Aksu)
An (Yönetmen: Nazlı Bayram)
Bedensiz Ruhlar (Yönetmen: Sabite Kaya)
Diren-İş (Yönetmen: Burak Koçak)
Ekümenpolis: Ucu Olmayan Şehir (Yönetmen: İmre Azem)
Ofsayt (Yönetmen: Reyan Tuvi)
Ölücanlar (Yönetmen: Murat Özçelik)
EN İYİ KISA FİLM

Kırmızı Alarm (Yönetmen: Emre Akay)
Pera Berbange (Yönetmen: Arin İnan Arslan)
Birgünbirgünbir… Evedegelmişkimseyok (Yönetmen: Berran Çolak)
Fazla Mesai (Yönetmen: Gürcan Keltek)
Nolya (Yönetmen: Cem Öztüfekçi)
Diğer yazıları Burak Hazine

Hodejegerne (Headhunters – 2011) Kafa Avcıları

Özellikle milenyum sonrası Norveç sinemasında kendini gösteren ve Nordik severlerin muhtemelen tanıdığı...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir