2015’i Sinemada Şaha Kaldıracak 10 Film

Güç geçmiyor ki yapım şirketleri büyük bütçeli ve vizyonu sallaması muhtemel filmleri duyurmasın. En son Comic-Con’da duyduğumuz bazı fısıltılar (ki bunlar daha sonra kesinleşti) özellikle 2015 senesinin sinema açısından çok önemli bir yıl olacağını işaret ediyor. Yapımcıları zengin etmesi muhtemel bu yılda hangi filmler mi vizyona girecek?

1. Avengers: Age of Ultron

avengers-age-of-ultron

Bugüne kadarki şüphesiz en büyük süper kahraman filmi olan The Avengers’ın devam filmi niteliğindeki Age of Ultron, Loki’ye kıyasla çok daha tehlikeli bir kötüyü barındıracak.

Vizyon tarihi: 1 Mayıs 2015

2. Superman vs. Batman

superman-batman1

Man of Steel ile hayranları tatmin etmeyi başaran yönetmen Zack Snyder’in tekrar koltuğa oturacağı film, yıllardır beklenen bir rüyayı gerçekleştirip en büyük iki süper kahramanı buluşturacak.

Vizyon tarihi: Belli değil

3. Star Wars: Episode VII

jj-abrams-star-wars

Sinema tarihinin en çok hasılat yapan serisi, üçüncü bir üçleme ile beyazperdeye dönmeye hazırlanıyor. Bu sefer yönetmen koltuğunu J.J. Abrams’a emanet eden George Lucas, yapımcı ve senarist sıfatlarıyla filme dahil olmuş durumda.

Vizyon tarihi: Belli değil

4. Independence Day 2

id4

Roland Emmerich imzalı 1996 yapımı efsane film Indepence Day’in devamı olacak filmde Will Smith’i göremeyeceğiz belki ama ilk filmin hayranları tarafından stüdyo şirketinin zengin edileceği kesin.

Vizyon tarihi: 3 Temmuz 2015

5. Jurassic Park 4

jurassic-park-41

Ardından gelen iki devam filmi beğenileri ve beklentileri karşılamayan efsane Jurassic Park, geçtiğimiz sene Safety Not Guaranteed ile bilim kurgu sinemasına yeni bir soluk getiren Colin Trevorrow tarafından yönetilecek.

Vizyon tarihi: Belli değil

Diğer yazıları Burak Hazine

Drinking Buddies (2013) Akşamdan Kalanlar

Joe Swanberg deyince akan sular durur, durmalı. Amerikan bağımsız sinemasının en yeni(likçi),...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir