En Sinir Bozucu 10 Film Karakteri

Film izleyen herkes, izlediği filmi sevsin ya da sevmesin, karakterlerle bir şekilde bütünleşir. Bu bütünleşme sempati ya da antipati şeklinde kendini gösterir. Meryl Streep’in her karakteri (Şeytan Marka Giyer’deki itici patron imajı dahil) seyircide saygınlık hissi uyandırırken bazı karakterler (ya da oyuncuların eksik yönleri) tam tersi etki yaratır. Aşağıda sinir bozuculukları tartışmaya açık, gereklilikleri ise tamamen kapalı 10 karakter yer alıyor. Kendi seçimlerinizi eklemeyi unutmayın!

10. Lewis Bodine, ‘Titanic’

Titanic deyince Rose’un nişanlısı Cal Hockley ve annesi Ruth DeWitt Bukater’dan daha sinir bozucu bir karakterden bahsedilmesi zor olsa da Lewis Bodine bunu başarıyor. Oyuncunun karakteri kalite namına hiçbir şey vaat etmezken filmde yer almasının sebebi de itici dili, küstahlığı ve kabalığı ile ortaya biraz olsun hareket katmak olsa gerek. Böyle bir filmde, gösterişli dönem kostümlerini izlemek varken böylesi bir soytarıya ihtiyaç duymamak gerek.

Titanic_039Pyxurz

9. Wendy Torrance, ‘The Shining’

Zavallı Shelley Duvall. Temel Reis’te Safinaz karakterine hayat vermesine sebep olacak bir görünüşe sahip olmak onun suçu değil elbette. The Shining’de aptal Wendy Torrance karakterine hayat verirken yalnızca psikopata bağlayan kocası Jack’i rahatsız etmekle kalmıyor, üstelik ekran başındaki seyircileri de mızmız ve bükük mimikleriyle çılgına çeviriyordu.

who-are-the-20-most-annoying-movie-characters-1365706272-apr-1-2013-1-600x400

8. Rico Amca, ‘Napoleon Dynamite’

Zamanının çoğunu yağlı biftek dilimlerini çiğneyip Napoleon ve Kip’i futbol topu fırlatma teknikleriyle etkilemeye çalışan bir karakter için daha fazla söylenebilecek bir şey yok. Daha sonra ergenlik dönemindeki kızlara meme büyütücü ilaç satması da cabası.

who-are-the-20-most-annoying-movie-characters-930253706-apr-1-2013-1-600x400

7. Lina Lamont, ‘Singin’ in the Rain’

Lina Lamont için söylenebilecek çok fazla şey var mıdır ki? Eğer Singin’ in the Rain’i seyretmişseniz kendisinin sesinin, Gilbert Gottfried’ın şakıyan bir bülbül gibi gözükmesine neden olduğunu bilirsiniz. Kendisinin niçin yalnızca sessiz filmlerde rol aldığını anlamak için iyi bir hamle.

who-are-the-20-most-annoying-movie-characters-1363461578-apr-1-2013-1-600x400

6. Luke Davenport, ‘First Kid’

Eğer bu listede şımarık bir çocuk görmeyi umduysanız şu an doğru yerdesiniz: First Kid filminde rol alan Luke Davenport aradığımız profilin ta kendisi! Zira Davenport, şımarık çocuk tabirine yeni bir anlam kazandırmıştı. Hayatındaki herkese karşı kibirli, sinsice yaklaşan ve insanların hayatlarından çok şey alıp götüren bir çocuktu. Zavallı Sinbad yalnızca başkanın bu yaramaz çocuğuna göz kulak olmaya çalışıyordu fakat Luke bunu imkansız kılmıştı. Allahtan Sinbad çok çabuk vazgeçmedi de filmin sonunda bu çocuk kurtuldu. Gerçi kurtulmasını isteyen de kimdi? (Gülüşmeler)

who-are-the-20-most-annoying-movie-characters-952066006-apr-1-2013-1-600x400

5. Gabriella Montez, ‘High School Musical’

Bu kız tuhaf, acınacak halde, nedendir bilinmez “zeki” fakat gerçek anlamda tam bir moron!

vanessa

4. Luke Skywalker, ‘Star Wars’

Ne yazık ki evet. Star Wars hayranları belki kızacak ama doğruya doğru, kimseyi kandırmayalım. Luke’un ilk başlardaki hali ciddi anlamda sinir bozucu. Fazla hareketli, çenesi fazla düşük, fazla meraklı; bir çocuktan farksız. Jedi olmak mı? Bana soracak olursanız yanından bile geçemez.

the-15-most-annoying-movie-characters-1367656383-oct-16-2012-1-600x400

3. Mikaela Banes, ‘Transformers’

Megan Fox’a hayran bir sinemasever var mıdır ki? Pek sanmıyorum. Eminim bu kadını herhangi bir filmde görmeye tahammül edemeyen yüzlerce film manyağı bulabilirim. Transformers’taki karakteri Mikaela Banes’in filmde var olmasının tek sebebi erkek kesimin hormonlarına hitap etmesiydi. Filme hiçbir şey katmayan karakterinin yanında Fox’un berbat ötesi oyunculuğu da eklenince bu listede bu ismin geçmesi farz oluyor elbette.

the-15-most-annoying-movie-characters777071290-oct-16-2012-1-600x400

2. Jar Jar Binks, ‘The Phantom Menace’

Şu an nefes alan ve yakın geçmişte son nefesini vermiş insanoğlu topluluğunun arasında tek bir birey var mıdır ki Jar Jar Binks’in iyi bir karakter fikri olduğuna kanaat getirsin? Bütün hayranlar George Lucas’tan nefret etse yeridir.

the-15-most-annoying-movie-characters1677657383-oct-16-2012-1-600x400

1. Kristen Stewart’ın Tüm Karakterleri

Bir göz atalım: Twilight serisi, In the Land of Women, Adventureland… Devam etmeye gerek var mı? Listenin birinci sırasını almasının asıl sebebi karakterlerinin kendisi demek tam olarak doğru olmaz. Stewart’ın bildiği tek şey kekelemek, saçıyla oynamak, parmak uçlarına bakmak, ağzından nefes almak ve gevelemek. Genç oyuncunun asıl problemi “olmayan” yüz mimiklerinde gizli. Ve buna rağmen kendisi deli gibi teklifler almaya devam ediyor. Ve kimse durup da demiyor ki şu kıza bir oyunculuk dersi verelim ve bu sinir bozucu hareketleri yapmayı bıraksın. Popüler kültür bazen kötüdür, çağımızın en iddialı örneklerinden biri de Kristen Stewart ne yazık ki.

who-are-the-20-most-annoying-movie-characters-568479523-apr-1-2013-1-600x400

 

Bu yazı İngilizceden çevrilmiştir.
Diğer yazıları Burak Hazine

Jîn (2013)

Beş Vakit, Hayat Var ve Kosmos gibi beğenilen filmlerin ardından çizgisini bozmadan,...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir