Fil’m Hafızası’ndan Love Is Short

Fil’m Hafızası İstanbul’daki sinefilleri ve sanatseverleri özel gecelerle buluşturmayı sürdürüyor. “Horror Night” ile başlayan, “Shorts of Humor” ile devam eden Tematik Cuma serisi Ortaköy’ün renkli ve enerjik mekanı Bloom’da, 16 Ağustos akşamı gerçekleşiyor.

Her ay farklı bir tema üzerine konuk edilen yönetmenle hazırlanan kısa film seçkisi ve yönetmenin sevdiği müziklerle renklenen etkinliğin yeni teması: Aşk. Daha önce Hamam (2009) adlı kısa filmin yönetmenliğini ve Ses (2010) filminin yapımcılığını üstlenen Tunç Şahin, son kısa filmi Sadece Tek Bir Gün ve gösterim sonrası DJ kabininde müzikleriyle gecemizin özel konuğu olacak.

Tunç Şahin ile tanışma ve sohbet etme imkanı bulacağınız, Bloom’da yaratılan küçük sürprizlerin tadını çıkaracağınız, gecenin sonunda müthiş bir parti ile dansa doyacağınız etkinliğin mekan sponsorluğunu Bloom üstlenirken, dünyanın önde gelen özel medya eğitim kurumlarından SAE Enstitüsü proje desteği sağlıyor.

Bir Fil’m Hafızası organizasyonu olan Love Is Short hosted by Fil’m Hafızası biletlerini, Biletix web sitesinden, satış noktalarından ve etkinlik akşamı Bloom girişinden temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler sınırlı sayıdadır.

PROGRAM

20:30 Kapı Açılış

21:30 Film Gösterimi (1. Bölüm)

22:15 Soundtrack Quiz

22:30 Film Gösterimi (2. Bölüm)

23:15 İlan-ı Aşk Yarışması

23:30 DJ Set – Tunç Şahin

KISA FİLM SEÇKİSİ

coffeewithjam

Coffee with Jam (2013)

Filip Peruzovic / Hırvatistan / 5’ 15”

Dışarıdan bakıldığında mükemmel gözüken bir çift kahvaltı etmektedir. Fakat bu mükemmellik, uyumu bozan bir şey araya girdiğinde de devam edecek midir? Yoksa aşk bütün ‘arızalara’ rağmen sürer mi?

dinnerandamovie

Dinner and a Movie (2013)

Ben Aston / İngiltere / 14’

Bir yıl boyunca mektuplaşan Randy ve Crystal için buluşma günü gelmiştir. Hapisten çıktığı gün Crystal’ı karşılayan Randy hayatının aşkını bulduğuna inanmaktadır. Ama bu aşk macerası hiç de umduğu gibi gitmez.

sadecetekbirgun

Sadece Tek Bir Gün (2013)

Tunç Şahin / Türkiye / 23’ 45”

Bir dost meclisinden gergin bir halde ayrılan ve birbirlerini yalnızca iki haftadır tanıyan Can ile Ece’nin ilişkisi, Can’ın daha önce tanıştıklarını söylemesiyle yepyeni ve sürprizli bir boyut kazanır.

randomstrangers

Random Strangers (2011)

Alexis Dos Santo  / İngiltere-Hollanda-Arjantin / 25’

İki yabancı bir gecede buluşurlar… Ancak, şarkıdaki gibi ne bir bardadırlar ne de dans etmektedirler. Twitter, Facebook ya da MySpace ve belki en çok Skype. İki yalnız insan yabancı hayatlarında ilk bakışta aşkı paylaşırlar; oldukça yoğun, tutkulu ve uzaktan…

lostparadise

Lost Paradise (2009)

Oded Binnun & Mihal Brezis / İsrail-Fransa / 10’

Farklı millet, farklı din, farklı ülke hatta savaş… Aynı dilde buluşturan tek şey aşk! İnsanlığın ortak dili aşk yalnızca fiziksel sınırların değil; bilişsel, politik ve toplumsal sınırların da ötesine geçebilir. Tek koşulu, tek yürek olmak.

lovedrain

Love Drain (2012)

Augusto Canani  / Brezilya / 23’33”

Kanalizasyon işçisi Bay Benites, rutin bir kontrol sırasında hayatının aşkıyla karşılaşır. Orta yaşlarındaki bu yalnız ve sessiz adamın kanalizasyonda başlayan ‘garip’ aşk hikayesi her şeyi değiştirecektir.

Diğer yazıları Burak Hazine

Eddie ve CAS Ödülleri

American Cinema Editors ve Cinema Audio Society senenin en iyilerini ödüllendirdi. İşte...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir