Oscar Sunucularının 30 Yılı

Ellen DeGeneres

2014 yılında ikinci kez sunuculuk görevini üstlenen komedyen DeGeneres, ilk kez 2007’de yerine getirdiği görevinde oldukça doğal ve kıvamında bulunmuştu.

ellen

Hugh Jackman

Ünlü aktör, 2009 yılında izleyenleri Broadway yetenekleriyle büyülemiş ve insanları dans edip şarkı söylemek için koltuklarından kaldırmıştı.

81st Academy Awards, Arrivals

Alec Baldwin & Steve Martin

Alec Baldwin, 2010 yayınında tecrübeli sunucu Steve Martin ile bir araya gelmiş ve geçtiğimiz on yılın en sevilen ve en başarılı bulunan Oscar sunucularından biri olmuştu.

alec-baldwin-steve-martin

James Franco & Anne Hathaway

Genç kesimi de töreni izlemek için ekranları başına çekmek amacıyla göreve getirilen Franco ve Hathaway’in performansı eleştirel anlamda fiyasko olarak nitelendirilmişti. Genç aktris daha sonra bu deneyimini “ekranda bir amigo gibi hoplayıp zıpladığımızı düşünüyorum. Gerçekten bir fiyaskoya imza attık mı bilinmez ama insanların bunu devasa bir fiyasko olarak gördükleri kesin” şeklinde anlatmıştı.

83rd Academy Awards, Telecast

Seth MacFarlane

Family Guy’da uyguladığı riskli yöntemleri Oscar sahnesine taşıyan MacFarlane, şovu “Memelerinizi gördük” isimli bir şarkıyla açmış fakat bir smokin içinde sunumuna devam ederek bu durumu görmezden gelmemizi sağlamıştı. Bazı seçimleri tartışmaya açık olsa da genel anlamda başarılı bir performans sergilediği söyleniyor.

85th Annual Academy Awards - Show

 

Bu liste İngilizce’den çevrilmiştir.