Oscar’ı Hak Etmeyenleri Birlikte Belirliyoruz!

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Oscar’ı hak etmeyen 10 film ve isim içerikli, ilgi toplayan bir liste yayınlamıştık. Okuyuculardan eklemeler geldikçe aslında hepimizin bir takım kararlardan hoşnutsuzluk duyduğumuzun farkına vardık ve bu listeyi, isteyen herkesin katkısı olacak şekilde genişletmeyi düşündük.

Eğer siz de “keşke o film değil de şu film Oscar’ı kucaklasaydı” ya da “o yönetmen/oyuncu/senarist yerine ödülü bu isim hak ediyordu” diyorsanız, ödülü alması gerektiğini düşündüğünüz adayı ve ödülü alanı, en az 1 paragraf ve en fazla 100 kelimeden oluşacak gerekçenizle (istediğiniz şekilde hiciv kullanabilirsiniz) birlikte burakhazine@gmail.com adresine mail atın.

Önemle belirtmek gerekir ki liste, çok farklı fikirlere gebe olacağı için törenlerin kronolojik sırasına göre düzenlenecek. Eğer aynı yılın aynı kategorisinde birden fazla fikir belirtilirse, okuyuculardan birinin bir başka yıl veya kategoride de önerisi bulunmadığı sürece her iki yazı da yazarın ismi ve soy ismiyle birlikte; istemesi durumunda da sosyal medya hesabı bağlantı oluşturacak şekilde yayınlanacaktır.

Özellikle güncel olmayan Oscar törenlerinden yapılacak katkılara şiddetle ihtiyacımız olduğunu da eklemek gerekir. İstediğiniz sayıda yazı göndermekte serbestsiniz. Şimdi klavye başına geçip alternatif Oscar’ları dağıtma zamanı! Format hakkında kafanıza takılan bir şey varsa e-posta atmaktan çekinmeyin.

Sene sonunda hep birlikte Sezonun En İyileri listelerini oluşturmak için görüşmek üzere!

Diğer yazıları Burak Hazine

2014’te Sinemaseverleri Neler Bekliyor?

Henüz 2013 bitmiş değil, 2015 gibi efsane olmaya aday bir sene içinse...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir