29. Bağımsız Ruh Ödülleri Adayları Açıklandı!

Bu yıl 29. kez düzenlenecek olan ve bağımsız sinema sektörünün kendine özel Oscar’ları olarak kabul edilen Bağımsız Ruh Ödülleri’nin (Independent Spirit Awards) adayları açıklandı. Oscar yarışının en büyük favorisi 12 Years a Slave 7 adaylık elde ederken onu 6 adaylıkla Nebraska ve 4 adaylıkla All Is Lost izledi.

Patton Oswalt’un sunacağı tören 1 Mart 2014 tarihinde gerçekleşecek. Tüm adaylar aşağıda:

En İyi Film

12 Years a Slave

All Is Lost

Frances Ha

Inside Llewyn Davis

Nebraska

En İyi Yönetmen

Shane Carruth – Upstream Color

J.C. Chandor – All Is Lost

Steve McQueen – 12 Years a Slave

Jeff Nichols – Mud

Alexander Payne – Nebraska

En İyi Senaryo

Woody Allen – Blue Jasmine

Julie Delpy, Ethan Hawke & Richard Linklater – Before Midnight

Nicole Holofcener – Enough Said

Scott Neustadter & Michael H. Weber – The Spectacular Now

John Ridley – 12 Years a Slave

En İyi İlk Film

Blue Caprice

Concussion

Fruitvale Station

Una Noche

Wadjda

En İyi İlk Senaryo

Lake Bell – In A World

Joseph Gordon-Levitt – Don Jon

Bob Nelson – Nebraska

Jill Soloway – Afternoon Delight

Michael Starrbury – The Inevitable Defeat of Mister and Pete

John Cassavetes Ödülü (Bütçesi 500 bin Dolar’dan düşük filmlere verilir)

Computer Chess

Pit Stop

This is Martin Bonner

En İyi Kadın Oyuncu

Cate Blanchett – Blue Jasmine

Julie Delpy – Before Midnight

Gaby Hoffmann – Crystal Fairy

Brie Larson – Short Term 12

Shailene Woodley – The Spectacular Now

En İyi Erkek Oyuncu

Bruce Dern – Nebraska

Chiwetel Ejiofor – 12 Years a Slave

Oscar Isaac – Inside Llewyn Davis

Michael B. Jordan – Fruitvale Station

Matthew McConaughey – Dallas Buyers Club

Robert Redford – All Is Lost

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Melonie Diaz – Fruitvale Station

Sally Hawkins – Blue Jasmine

Lupita Nyong’o – 12 Years a Slave

Yolonda Ross – Go For Sisters

June Squibb – Nebraska

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Michael Fassbender – 12 Years a Slave

Will Forte – Nebraska

James Gandolfini – Enough Said

Jared Leto – Dallas Buyers Club

Keith Stanfield – Short Term 12

En İyi Görüntü Yönetimi

Sean Bobbitt – 12 Years a Slave

Benoit Debie – Spring Breakers

Bruno Delbonnel – Inside Llewyn Davis

Frank G. DeMarco – All Is Lost

Matthias Grunsky – Computer Chess

En İyi Kurgu

Shane Carruth & David Lowery – Upstream Color

Jem Cohen & Marc Vives – Museum Hours

Jennifer Lame – Frances Ha

Cindy Lee – Una Noche

Nat Sanders – Short Term 12

En İyi Belgesel

20 Feet From Stardom

After Tiller

Gideon’s Army

The Act of Killing

The Square

En İyi Uluslararası Film

A Touch of Sin (Çin)

Blue is the Warmest Color (Fransa)

Gloria (Şili)

The Great Beauty (İtalya)

The Hunt (Danimarka)

Robert Altman Ödülü

(Filmin yönetmenine, casting yönetmenine ve oyuncu kadrosuna verilir)

Mud

Yönetmen: Jeff Nichols

Casting Yönetmeni: Francine Maisler

Oyuncu Kadrosu: Joe Don Baker, Jacob Lofland, Matthew McConaughey, Ray McKinnon, Sarah Paulson, Michael Shannon, Sam Shepard, Tye Sheridan, Paul Sparks, Bonnie Sturdivant, Reese Witherspoon

Diğer yazıları Burak Hazine

İstanbul, Türk Sineması’nın 99. Yaşını Kutluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Kültür Müdürlüğü, sinemanın...
Devamı

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir