64. Berlin Film Festivali’nin Açılışını Wes Anderson Yapacak!

Wes Anderson’ın merakla beklediğimiz yeni filmi The Grand Budapest Hotel, 2014 yılının şubat ayında düzenlenecek olan 64. Uluslararası Berlin Film Festivali’nin açılış filmi olacak.

Festival direktörü Dieter Kosslick, bugün yaptığı açıklamada “Wes Anderson’ın yeni filmi The Grand Budapest Hotel ile 64. Berlinale’yi açacak olmasından çok mutluyuz. Wes Anderson’ın kusursuz büyüsü sayesinde bu komedi filmi büyük bir açılışı vaat ediyor.” diyerek gelişme konusunda duyduğu heyecanı dile getirdi.

Anderson’ın bu son filmi dünya savaşları arasında ünlü bir Avrupa otelinde kendini “efsanevi bir kapıcı” olarak tanımlayan Gustave H (Ralph Fiennes) ile zamanla onun en güvenilir arkadaşı haline gelen lobby-boy Zero Moustafa’nın (Tony Revolori) hikayesini anlatıyor. Filmin oldukça gösterişli ve güçlü oyuncu kadrosunun görsellerle süslenmiş listesi burada.

ralph fiennes

Wes Anderson daha önce 2002 senesinde The Royal Tenenbaums ve 2005 senesinde The Life Aquatic with Steve Zissou filmleriyle Berlin Film Festivali’nde yer almıştı. Yeni filmi The Grand Budapest Hotel’in çekimleri ise Almanya’da gerçekleştirildi.

Dağıtımcı şirket, The Grand Budapest Hotel’i 7 Mart 2014 tarihinde ABD’de vizyona sokacak. Filmin ülkemizdeki vizyon tarihi ise henüz belli değil.

The Grand Budapest Hotel’in masalsı ilk fragmanını izlemek için buraya tıklayın.

Ayrıca bkz. Wes Anderson’ın Hikayesi

Diğer yazıları Burak Hazine

Un heureux événement (A Happy Event – 2011) Aramızda Bebek Var

Anneler, babalar ve bebekleri. Daha derinden bakmak gerekirse loğusa bir annenin sorunları,...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir