It’s A Wonderful Life’a Devam Filmi Geliyor

Frank Capra imzalı 1946 yapımı efsane film Şahane Hayat’a (It’s a Wonderful Life) devam filmi geliyor. Variety’nin haberine göre Star Partners ve Hummingbird Yapım, Jimmy Stewart ve Donna Reed’in başrollerinde oynadığı filmin devam filmi için bir araya gelip kolları sıvadı.

Devam filminin ismi “It’s A Wonderful Life: The Rest of the Story” yani “Şahane Hayat: Hikayenin Devamı” ismini alacak ve yapım, Allen J. Schwalb tarafından finanse edilecek. Yapımcı şirketler, filmi 2015 tatil sezonunda vizyona sokmayı hedefliyor.

Orijinal filmde George Bailey’nin kızı Zuzu’ya hayat veren Karolyn Grimes, çekilecek yeni devam filminde de rol alacak ve Baily’nin yine George ismini taşıyacak olan torununa dünyanın eskiden ne kadar iyi bir yer olduğunu gösteren bir meleği canlandıracak. Filmin senaryosunu Bob Farnsworth ve Martha Bolton çoktan yazmış bulunuyor. Farnsworth tarafından “Yeni filmin hikayesi, orijinalinde vurgulanan ‘dostların olduğu sürece her yaşam önemlidir’ ruhunu yansıtmaya devam edecek” açıklaması yapıldı.

Şubat ayına kadar Bailey’nin torununa hayat verecek oyuncunun seçiminin yapılmayacağı fakat yapımcıların orijinal kadrodan Jimmy Hawkins (Tommy Bailey) ve Carol Coombs (Janie Bailey) ile bir kez daha aynı rolleri canlandırmaları için istekte bulundukları da belirtildi. Ayrıca yapım şirketi yönetmen aramaya da devam ediyor. Filmin büyük bir kısmının Louisiana’da çekileceği ve film bütçesinin 25 ila 35 milyon Dolar olacağı açıklandı.

Oyuncu Grimes devam filmiyle ilgili olarak “Yeni film, orijinalinin verdiği maneviyatı sürdürecek ve ona ortak olacak. Son yıllarda devam filmi için önüme gelen 20’ye yakın senaryo okudum fakat hiçbiri iyi değildi. Senaristler Bob Farnsworth ve Martha Bolton’ınki ise harikaydı ve bir an önce o filmin içinde olmak istedim” açıklamasını yaptı.

Şahane Hayat, zamanında en iyi film dahil 5 dalda Oscar’a aday olmuş fakat büyük ödülü Hayatımızın En Güzel Yılları’na kaptırmıştı.

Diğer yazıları Burak Hazine

Midnight in Paris

Sayısız Oscar adaylığı ve 3 heykelciği ile Amerikan bağımsız sinemasının yaşayan en...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir