En İyi Makyaj ve Saç Oscar 2014 Aday Adayları

Gün geçmiyor ki 86. Akademi Ödülleri’nde aday olabilmek için yarışacak yapımlar açıklanmasın. En son Kelebeğin Rüyası ve Rahman Altın‘ı da gördüğümüz en iyi özgün müzik aday aday listesi ve onun öncesinde de animasyon, yabancı dilde film, görsel efekt, belgesel, kısa film, kısa animasyon ve kısa belgesel kategorilerinde aday olabilmek için mücadeleye girişecek isimler ve filmleri görmüştük. Şimdiyse sırada ikinci teknik kategorimiz olan en iyi makyaj ve saç Oscar 2014 aday adayları var.

7 filmden oluşan liste biraz şaşırtıcı. Hobbit: Smaug’un Çorak Toprakları, Rush, Muhteşem ve Kudretli Oz gibi banko filmlerin es geçildiğini, onların yerine Hansel & Gretel Witch Hunters, The Lone Ranger ve Jackass Presents: Bad Grandpa gibi yapımların kısa listeye girdiğini görüyoruz.

Aşağıdaki 7 filmin 10’ar dakikalık makyaj ve saç tanıtım görüntüleri, 11 Ocak 2014 günü Akademi’nin Makyöz ve Saç Stilistleri branş üyelerine gösterilecek. Üyeler, bu yedi filmden üçünü aday olarak gösterecek. 86. Akademi Ödülleri adayları 16 Ocak 2014 günü Türkiye saatiyle 15.30’da açıklanacak.

“American Hustle”
“Dallas Buyers Club”
“The Great Gatsby”
“Hansel & Gretel Witch Hunters”
The Hunger Games: Catching Fire
“Jackass Presents: Bad Grandpa”
“The Lone Ranger”

the-hunger-games-catching-fire

Diğer yazıları Burak Hazine

Terraferma (2011) Memleket

Uzun sayılabilecek aralıklarla film çekme işine girişen İtalyan yönetmen Emanuele Crialese’nin bu...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir