Sihir Dünyası Genişliyor, Fantastik Canavarlar Geliyor!

Güncelleme: Warner Bros. CEO’su Kevin Tsujihara tarafından yapılan açıklamaya göre “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar” üç yapımdan oluşan bir film serisi olacak!

___

Eylül 2013 Tarihli Haber

Dünyaca ünlü Harry Potter kitaplarının yazarı J.K. Rowling’in bugün yaptığı açıklama Warner Bros. şirketinin “Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar” kitabını bir film serisine dönüştürmeyi planladığını gösterdi. Rowling’in de senarist koltuğuna oturacağı seri, Harry Potter evreninde geçen Hogwarts ders kitabıyla aynı ismi taşıyacak; hatta kitabın hayali yazarı Newt Scamander’i de baş karakter olarak içerecek.

Rowling’in Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde:

“Her şey Warner Bros.’un bana ‘Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Yaşarlar’ kitabını filme uyarlama önerisini sunmasıyla başladı. Eğlenceli bir fikir olduğunu düşündüm fakat söz konusu kitabın kurgusal yazarı Newt Scamander’i bir karakter olarak görecek olmak oldukça tuhaf geldi. Kurguladığım evrende çok uzun süredir yaşıyorum ve bu konuda hayli muhafazakarım; haliyle Newt hakkında da pek çok şey biliyorum. Çılgın Harry Potter hayranlarının da bildiği üzere Newt’i o kadar çok seviyordum ki onun torunu Rolf ile Harry Potter serisindeki favori karakterlerimden Luna Lovegood’u evlendirmiştim. 

Warner Bros.’un teklifini düşündüğümde kafamda karşı koyamadığım bir fikir oluştu. Böylece ben de yapım şirketine kendi fikirlerimi sundum.

On yedi yıldız mutlu mesut yaşadığım cadılar ve büyücülerin dünyasında geçecek olsa da, bu film Harry Potter serisinin bir devamı ya da onun geçmişini anlatan bir yapım olmayacak, yalnızca büyücü evrenini genişletici bir etkisi olacak. Sihir dünyasının kuralları ve gelenekleri Harry Potter serisini okuyan ya da seyreden herkese tanıdık olacak fakat Newt’in hikayesi New York’ta geçecek, Harry’nin öyküsünden ise 70 yıl öncesini anlatacak. 

Warner Bros.’tan Kevin Tsujihara’ya bu projede bana destek olduğu için şükranlarımı sunmak isterim. O olmadan bu proje gerçeğe dönüşemezdi. Bugüne kadar hep sihir dünyasına dönmemin tek yolunun üzerinde heyecanlanabileceğim bir fikirle gerçekleşebileceğini söylemiştim ve bu proje de o fikrin ta kendisi!”

Diğer yazıları Burak Hazine

Nymphomaniac’tan Yeni Posterler ve Görseller

Lars von Trier’in 5 saat süreceği açıklanan yeni erotik filmi Nymphomaniac’tan yeni...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir