Kubrick, ‘God Fearing Man’ ile Televizyona Geliyor!

Stanley Kubrick‘in tamamlanamamış draması God Fearing Man, mini dizi olarak beyaz ekranı renklendirmeye hazırlanıyor. Üstelik dizinin başrolünde yer alacak isim ise Six Feet Under ve Dexter dizilerinden tanıdığımız Michael C. Hall!

God Fearing Man, 20. yüzyılın başlarında yaşamış gelmiş geçmiş en iyi kasa hırsızlarından ve tarihin en başarılı Amerikan banka soyguncularından Kanadalı bakan Herbert Emerson Wilson’ın gerçeğe dayalı hikayesini anlatıyor. Beyazperde için hazırlanan proje, şimdilerde İngiliz senarist Stephen R. Clark tarafından televizyon için uyarlanıyor.

Dexter’ın Altın Küre ödüllü yıldızı Michael C. Hall ise mini dizide Wilson’a hayat verecek isim olacak. Usta oyuncu aynı zamanda yürütücü yapımcı olarak da projeyi destekleyecek. Projenin yapımcıların bir diğeri ise Stanley Kubrick’le 15 yıldan uzun bir süre çalışmış ve Full Metal Jacket‘in yapımcılığını üstlenmiş Philip Hobbs.

Entertainment One kanalında yayınlanacak mini dizi için kanalın başkanı Michael Rosenberg, proje için “Kubrick’in tamamlanamamış God Fearing Man projesi bize radikal bir değişim geçiren karmaşık bir kahramanın yaşam öyküsünden daha ötesini sunuyor. Bu projenin üstünden gelebilmesi için muazzam bir yeteneğe ve karizmaya sahip bir başrole ihtiyacımız vardı ve en iyisini bulmak için de hayli çaba sarf ettik. Michael’ın projede yer alması bizi istediğimizden daha fazla mutsuz edemezdi çünkü kendisi özünde iç çatışmalar yaşayan büyüleyici karakterlere hayat verme konusunda esrarengiz bir yeteneğe sahip. Bence yepyeni bir Kubrick projesini görecek olmamız ve Michael C. Hall’un bu projenin başında olması muhteşem bir şey. O acayip derecede yetenekli bir aktör ve bu role çok yakışacak,” şeklinde açıklama yaptı.

michael c. hall

Kaynak: THR
Diğer yazıları Burak Hazine

Bağımsız Ruhlar Onurlandırıldı

Bu yıl 26. kez düzenlenen Independent Spirit Awards sahiplerini buldu. Adından da...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir