Shutter Island TV’ye Geliyor, Scorsese Bir Kez Daha Yönetmen Koltuğunda!

Başarılı sinema filmlerinin televizyon dizisi ya da mini dizi olarak uyarlamaları gün geçtikçe hız kazanıyor. Coen Biraderler’in Fargo’sunun televizyona uyarlanmasının ardından bir güzel haber de HBO‘dan geldi. Martin Scorsese’nin bugüne kadar en çok hasılat getiren filmi olan 2010 tarihli Shutter Island, yakında televizyon seyircisiyle buluşacak!

Proje için Martin Scorsese ile çalışan ekip, senarist olarak aynı zamanda filmin uyarlandığı kitabın da yazarı olan Dennis Lehane‘i seçti. Dizinin pilot bölümünü yönetecek isimse Martin Scorsese‘nin ta kendisi.

Ne zaman ekranlarda belireceği belli olmayan dizinin ismi şimdilik Ashecliffe olarak belirlendi. Bildiğiniz üzere bu isim, hikayedeki akıl hastanesinin adıydı. Ayrıca verilen bilgilere göre dizi, kitabın ve filmin anlattığı dönemden öncesine odaklanacak. Hastanenin kurucularının gizemli ve suçlarla örülü eylemleri, daha sonra kullanılacak olan ürkütücü metotların nasıl geliştirildiği dizinin esas temasını oluşturacak.

Shutter-Island-shutter-island-14503243-1280-800

Diğer yazıları Burak Hazine

Tanrılar ve İnsanlar: “Batman v Superman: Dawn of Justice”

Çizgi roman ve sinema tarihine pek çok defa mal olmuş iki önemli...
Devamı

1 Comment

  • hollywood + amerikan tv sektörü bu işin kolayını buldu arkadaş. gerçi bizde de aynı yöntem uygulanıyor yıllardır ama bu adamlar ezbere bilinenleri unutturup tekrar ezberletecek kadar kurnaz. martin scorsese’ye saygımız sonsuz ama bu sefer sen de oportünist davranmışsın martin amca. napalım yirmibirinci yüzyıl eğlence sektörü bize sanatı seri üretim fast food gibi sunmaya alışmış. battı balık yan gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir