Lars von Trier, Yeni Bir TV Dizisi İle Geliyor!

Çok ses getiren Nymphomaniac filminin ilk bölümünün sansürsüz halini Berlin Film Festivali’nde görücüye çıkardıktan sonra şimdilerde ikinci bölümün sansürsüz halini Venedik seyircisine sunmakla meşgul olan Lars von Trier, 20 sene sonra televizyon ekranına dönüyor.

İngilizce dilinde çekilecek olan dizi, büyük bir uluslararası oyuncu kitlesini barındıracak. The House That Jack Built ismini taşıyacak projenin detayları, Venedik Film Festivali’nde Nymphomaniac için yapılan basın konferansında Louise Vesth tarafından açıklandı.

20 sene önce dizi kavramına yeni standartlar kazandıran The Kingdom’ı yaratan Lars von Trier, bu vesileyle pek ünlü Dogma 95 akımını başlatmıştı. Von Trier’in uzatmalı dostu ve yapımcı Peter Aalbæk Jensen, The House That Jack Built için “Daha önce eşi benzeri görülmemiş bir proje. Daha önce duymadığınız ve muhtemelen bir daha duyamayacağınız bir TV dizisi olacak. Nefeslerinizi tutsanız iyi olur” açıklamasını yaptı.

Lars von Trier, senaryo çalışmalarına 2014 sonbaharında başlayacak ve dizinin çekimleri için 2016’yı beklememiz gerekecek. Von Trier ve Peter Aalbæk Jensen tarafından 1992’de kurulan Zentropa tarafından prodüksiyonu yapılacak olan The House That Jack Built isimli yeni dizinin yapımcılığını Louise Vesth üstlenecek.

lars

Kaynak: Zentropa
Diğer yazıları Burak Hazine

Gabrielle Fragmanı

Yönetmen: Louise Archambault Oyuncular: Vincent-Guillaume Otis, Benoit Gouin, Sébastien Ricard Vizyon Tarihi: Belirsiz
Devamı

1 Comment

  • Çok güzel bir haber. Sınırları ne kadar zorlayabileceğini de göreceğiz lars’ın. Dizi olayını tv’de ne kadar uç noktaya taşıyabilir hangi bağlamda ne kadar ileriye gidebilir merak içerisinde bekleyeceğim açıkçası. Reyting kaygısı veyahut seyirciye vermek istediği ancak tv dolayısıyla sansürleneceği çıkmazlara giricek mi onu da çok merak etmekteyim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir