İran’ın İlk Vampir Filmi: A Girl Walks Home Alone at Night

Evet, yanlış okumadınız. Yasaklarıyla, cezalarıyla ve baskıcı rejimi ile dünya gündeminin zirvesinden inmeyen İran’ın ilk vampir filmi A Girl Walks Home Alone at Night, Sundance Film Festivali’nde eleştirmenlerden ve seyirciden tam not aldıktan sonra ilk fragmanıyla görücüye çıktı. Kısa film çalışmalarıyla ayakta durmaya çalışan yönetmen Ana Lily Amirpour’un ilk uzun metraj filmi olan A Girl Walks Home Alone at Night, siyah beyaz çekimi ve kendine has tarzıyla dikkate değer bir film olduğu sinyallerini veriyor.

“Bad City’de tuhaf şeyler oluyor. Fahişelerin, serserilerin, pezevenklerin ve diğer sefil ruhların yuvası, günahkarlığın ve umutsuzluğun kalesi olan İran’ın hayalet kasabasında yalnız bir vampir, en berbat yerlilerin içine sinsice sokuluyor. Fakat ne zaman ki bir adam bu kızla tanışıyor, işte o an daha önce görülmemiş bir aşk hikayesi çiçek açıyor… Kan kırmızısı renginde bir çiçek.” diye yazıyor Sundance’in 2014 versiyonundaki tanıtım kitapçığı A Girl Walks Home Alone at Night için.

Let the Right One In (Gir Kanıma)’yı beğendiyseniz, bu filmi sevmemeniz için hiçbir sebep yok diyorlar. Bekleyip göreceğiz. Şimdilik stilize fragmanla idare edelim. 100 üzerinden aldığı 91 metascore’un gizemini çözmemize çok kalmamıştır diye de dua edelim.

A-girl-walks-home-poster-sinematopya

Diğer yazıları Burak Hazine

Transformers: Age of Extinction (2014) Transformers: Kayıp Çağ

Megan Fox’un seriden kovulması, Shia LaBeouf’un artık daha fazla dayanamayacağım diyerek bu gidişata...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir