Sovyet Dönemi Sonrası Rus Sineması’na Bakış

3. Brother (Aleksei Balabanov, 1997)

Brother-sinematopya

İlk bakışta Brother, Guy Ritchie filmlerinin Sovyet versiyonu gibi görünse de filmin Lock, Stock and Two Smoking Barrels ile pek de alakası olmadığını anlıyorsunuz. Evet, bu filmde de gangsterler, Çeçen mafya babaları, bol bol rock müzik ve ünlü Rus grubu Nautilus Pompilius’un göründüğü bir sahne var. Fakat işler biraz daha karışık.

Brother, babası hırsızlıktan hapse atılmış ve orada hayat vermiş Danila isimli bir adamın aksiyon dolu hikayesini anlatıyor. Danila’nın annesi, onu kardeşiyle yaşaması için Leningrad’a yolluyor ve Moskova’dakine kıyasla daha iyi bir hayata sahip olması için çabalıyor. Fakat kardeşi Viktor’un sorunları olan ünlü bir kiralık katil olduğunu anlıyor Danila. Çeçen mafya babasının cinayetine karışan kahramanımız daha sonra evli bir kadınla yasak ilişki yaşıyor, uyuşturucu kullanmaya başlıyor ve çılgın kardeşini yeniden kazanmak için mücadele ediyor.

Diğer yazıları Burak Hazine

Oscar Tahminlerimin Sonucu

Tahmin yapmanın kolay mı yoksa güç mü olduğunu hala anlayamadığım bir Oscar...
Devamı

2 Comments

  • Mükemmel bir dosya olmuş. Çok teşekkürler. İzlemediklerimi izleyeceğim, altyazısı olan ama yayınlanmayanları yayınlatacağım, altyazısı yoksa da çevirip yayınlatacağım. Tüm bu filmler izlenmeli. Çok teşekkürler. Bilginize ve kaleminize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir