2014’ün En İyi Filmleri

Diğer yazıları Burak Hazine

Güzel Şehir (Shah-re ziba)

Devrim sonrası İran sinemasının uluslararası arenada parlayan belki de en büyük yıldızıdır...
Devamı

29 Comments

 • listenizden birkaç film izlemeye karar verdik ilk olarak Her adlı filmi seçtik ilginç bir filmdi ama bizi çok bağlamadı kendine şimdi ise büyük budapeşte oteli’ni izleyeceğiz liste için teşekkürler

 • bu listenin çoğunlukla bağımsız filmlerden oluşması çok güzel. ama kasımda çıkacak olan Interstellar tüm listeleri altüst edecek gibi görünüyor. bekleyip göreceğiz. yıl bitmedi ama ben daha şimdiden diyorum ki:

  1- Boyhood
  2- Interstellar
  3- Kış Uykusu
  4- Her
  5- Gone Girl
  6- Birdman or The Unexpected Virtue of Ignorance
  7- Jodorowsky’s Dune
  8- Under The Skin
  9- The Grand Budapest Hotel
  10- Exodus: Gods and Kings
  11- Godzilla

 • Bu da ne bicim liste! Under the Skin filmini ilk 100’e bile koyan adamin sinema kulturu sifira yakindir! Bu listeyi hazirlayan kisi sadece sinemada izledigi filmleri mi siralamis? Bana oyle gibi geldi.
  Guardians of Galaxy nerde? X-Men, Transcendence, Dawn of the Planet of the Apes, The Edge of Tomorrow, The Raid 2, hicbiri yok.. Duygusal romantik dram filmleri siralamis o kadar… Listeyi hic begenmedim! Sinema ozurlu birinin listesi

   • yesinler sizin cool tarzınızı..

    kış uykusu bile var listede inanılır gibi değil! gerçekten saçmalamak diye buna derim var. en iyi film demek en çok beğenilen film demektir. dolayısıyla en çok beğenilen film en çok izlenen filmerdir ki izleyen başkasına da tavsiye eder, bu sayede daha çok izlenir. arkadaşın yazdığı filmlere bak bakalım kaç milyon kişi izlemiş. bir de sizin saçma sapan türk filmlerine, bağımsız filmlere bak.

    neyse zaataliniz cevap yazmaya tenezzül etmez nasılsa, ben sizin gibi sinema üstadını rahatsız etmeyim daha fazla..

     • Burak Bey, -eğer yanılmıyorsam- profesyonel hekim olduğunuza göre bu kafanın nerede üretildiğini ve satıldığını en iyi siz bilirsiniz ama, maalesef bağımsız olmayan sinemanın sevdalısı olmuş bu arkadaş gibi bireyler sayesinde distopya filmlerini aratmayacak bir toplumda yaşıyoruz şu anda. arkadaş galiba ‘self-fulfilling prophecy’ dedikleri şeyden yapıyor.

  • normalde böyle yorumlara gülüp geçmeli ama bu ‘Düşünen Adam’ın bu site ve liste ile kendince alay ettiği görülüyor. malum, sosyal medya son yıllarda polemik alanı olduğu için, her yorum bölümüne bu tarz provokatif şeyler yazmak moda oldu. ‘Düşünen Adam’ın listesine göre Transformers bile yılın en iyi filmi olabilir ! fakat gördüğüm kadarıyla yukarıdaki liste box-office listesi değil.

 • Liste zaten muhteşem, hepsini seyretmeye çalışıyorum fakat izlediklerim arasında Under the Skin, Enemy, Borgman, Starred Up ve Ida hakkaten aşmış gitmiş yapımlar. Bu filmlere benzer her türlü film önerisine açığım. The Double atmosfer olarak sevdiğim bi film oldu ama fazla mı beklentiye girdim bilmiyorum, çok etkilenmedim.

 • Liste gerçekten güzel. Buradaki filmlerin yarısını izledim, sanırım diğerleri için de kendime bolca boş vakit yaratmam gerekecek. Şikayet eden yok tabii. Yalnız yine de merak etmeden duramıyorum; sanki bazı filmler gereğinden fazla puan almış, objektiflik kaybolmuş.

 • Şans eseri gördüğüm bir siteydi.Ve şans eseri Boyhood gibi bir filmi izlememe vesile olduğunuz için teşekkürler :)

 • Under the skın, Installer, Nymphamaniac vol.1 gibi filmleri listelerde ve izleyici yorumlarında üst sıralarda görünce hevesim kaçıyor valla.. Film ithalatçıları da onlara göre film getiriyor..

 • 2013 yapımı filmler var yalnız listede? Örneğin The Wolf of Wall Street, Nebraska, Her, Enemy…

  Bana göre 2014’ün en iyi filmi kesinlikle Gone Girl. Hani “beyin yakan” diye bir tabir vardır ya, işte öyle bi film :) Şiddetle tavsiye ederim. Bunun haricinde Budapeşte çok iyiydi…

   • “2014 için biraz farklı bir metot izleyip Türkiye vizyon ve festival takvimini baz alarak en iyiler listesini oluşturmayı uygun görüyorum”

    Tamam şimdi anladım :) 2014 filmleri 2013 filmleri karıştı :)

    Bazı filmler zaten Türkiye’de geç vizyona giriyor. Ama vizyona girmeden biz netten izliyoruz :)

    Bu arada site çok güzel. Takibe aldım. Başarılarınızın devamını dilerim.

 • Ben bu tür listeler hazırlanırken, yapımcının kendi belirlediği yayın tarihinin baz alınması taraftarayım.
  Hem bir tutarlılık olması babında. bu listede 2013’ü geçtim, 2012 filmleri bile mevcut.

 • Önerilen tüm filmleri izlemeye çalışıyorum bu yüzden öneri sitelerinden film izlemeyi tercih ediyorum. Ve elbette bu site de onlardan biri , karşıma çıktı. Site sahibinin yorumlarını okuyunca müthiş bir defans geliştirmiş olduğunu gördüm. Burada bulunma nedenimi unutacağım neredeyse. Az relaks..Yorum yapmadan edemedim:) cevap yazmanıza gerek yok teşekkürler..

 • kış uykusunu görene kadar ciddi bir liste sandım. Daha Haziran ayında 2014 Listesi (?!) yapmak da ayrı bi kafa

 • Liste gerçekten güzel. Buradaki filmlerin yarısını izledim, sanırım diğerleri için de kendime bolca boş vakit yaratmam gerekecek. Şikayet eden yok tabii. Yalnız yine de merak etmeden duramıyorum; sanki bazı filmler gereğinden fazla puan almış, objektiflik kaybolmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir