Fragman

Published on Aralık 17th, 2014 | by Burak Hazine

0

Lezbiyen Sinemasına Yeni Soluk: The Duke of Burgundy

Share Button

Bir önceki filmi Berberian Sound Studio ile hepimizi kendine hayran bırakan Peter Strickland’ın Toronto’da dünya prömiyerini yapan ve olumludan da öte eleştirilen alan yeni filmi The Duke of Burgundy’den ilk fragman yayınlandı. Sidse Babett Knudsen ve Chiara D’Anna’nın başrollerinde oynadığı film kelebek ve güve koleksiyonu yapan bir kadının sevgilisiyle olan ilişkisinin sınırlarını zorlamasını anlatıyor.

Berberian Sound Studio, gerilim sineması açısından beklenmedik bir anda ortaya çıkan ve beklenmedik derecede başarılı bir örnekti. The Duke of Burgundy’nin fragmanına ve aldığı eleştirilere bakacak olursak Strickland’in yeteneklerinden pek taviz vermediğini anlıyoruz. Fragmandaki görsel şölen ve hazzın tarifini ise size bırakalım.


Yazar Hakkında

İstanbul’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra öğrenimini sinema üzerinde devam ettirmek istediyse de 6 sene sonunda tıp doktoru oldu. Biletsiz.com ve Sinema Kulübü‘nde yazdı. 2 sene süren Blogger macerasını sonlandırarak Sinematopya'yı kurdu. Şimdilerde ise junior bir hekim. Bir yandan mesleğini icra edip bir yandan da sinema konusunda kendini geliştirmeyi hedefliyor. E-posta: info@sinematopya.comBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑