Müzede Bir Gece: Lahitteki Sır

Sekiz sene önce muhteşem bir düşüncenin ürünü olarak doğan http://accutanegeneric-reviews.com/ Müzede Bir Gece serisi, Ben Stiller, Robin Williams ve Ricky Gervais’ten oluşan çarpıcı kadrosuyla klişe komedi filmlerinin bir adım önünde kendi tarzını oluşturmuş bir yapımdı. Serinin üçüncü filminde yine yönetmen koltuğunda oturan Shawn Levy ilk iki filmin aksine bu kez kahramanlarımızı duygusal boyutta bir birliktelikle seyirci karşısına çıkarmış. 2014 Ağustos ayında kaybettiğimiz Robin Williams’ın son kez kamera karşısına geçtiği film, bir veda busesi tadında, seyirciyi ilk kareden son kareye kadar duygu yüklü düşüncelere sürüklüyor. Ustaya saygının algısından olsa gerek, konuda kahkaha atılacak çok noktada insanın tuhaf bir hüzne dalması akıllarda kalan ikircikli bir durum.

Konuda 2006 yılındaki ilk olaylardan bu yana kahramanlarımızı hayatta tutan Mısır kökenli sihirli antik tablet yavaş yavaş gücünü kaybetmeye başlamıştır. Müzedeki karakterleri hayatta tutan bu tabletin durumunu engellemek isteyen Larry Daley arkadaşlarıyla beraber yine tuhaf bir maceranın içine girecektir. Larry lahitin sırrını çözmek üzere harekete geçer ve yolu bu kez Londra’ya düşer, sırrı çözmek için uğraşırken müzede yer alan canavarlarla ve tehlikelerle baş etmek zorunda kalır. Sorunu accutanegeneric-reviews çözmek için mücadele eden karakterlerimiz olayların sonunda istediklerini alabilecek mi? Seyircinin son sahnede gördüğü Robin Williams görüntüsü eşliğinde olayların bir solukta akıp gittiğini izlemek filmdeki merak duygusunu ön plana çıkarıyor.

İlk filmin klişe olarak algılanan konu yapısı fazlaca masalsı bulunup acımasız eleştirilere maruz kalmıştı. Çocuk masallarında olduğu gibi fabl diyebileceğimiz anlatı tekniğinin bol bol kullanımı üçüncü filmde yüksek temponun çatışmalarla doldurulmasıyla derin anlam kazanmış. Üçüncü filmin plavix dosage diğerlerine göre daha sert biçimde konuya giriş yapması, karakterlerin çeşitliliği konuyu iyi noktalara çekmiş. Şöyle ki; Larry Daley, Teddy Roosevelt ve Jedediah karakterlerini destekleyen yan roller bu bölümde arttırılmış. Kalabalık kadronun fazlaca gürültü oluşturması film için eksi bir durum. Gerçi başrollerin konuyu sürükleyen yapısını düşünürsek cymbalta coupons ortadaki durumu fazlaca kötü olarak adlandıramayız.

müzede bir gece lahitteki sır sinematopya

Shawn Levy ilk iki filmin eksiklerini üçüncüde tamamlamayı başarmış. Lahitteki sırrın çözümüne doğru yol alırken zaman/mekan algısının dışına çıkılması, Camelot ile Mısır üstünden ilerleyen olaylar zinciri fevkin fevkinde bir tatla konuya değer katıyor. Robin Williams yine bildiğimiz oyunculuğunu ‘Teddy Roosevelt’ rolünde konuştururken, filmin birçok noktasını kurtaran ‘Larry Daley’ karakterinde Ben Stiller heyecanın doruk noktası konumunda. Owen Wilson ve Steve Coogan doğal rol yeteneklerini dört dörtlük, kusursuz sergileyip izleyeni olaylara bağlı tutuyor. Gerçi teknolojinin kullanımında abartının ön planda olduğunu düşündüğümüzde, müzedeki karakterlerin akış içinde heyecana dahil olduğunu söyleyebiliriz. Böylelikle yönetmen oyuncuları teknolojinin kusursuzluğuyla başarılı cialis online şekilde birleştirebiliyor.

Müzede Bir Gece: Lahitteki Sır – Night at the Museum: Secret of the Tomb, Robin Williams’a duyduğumuz sevgi ve özlemi aynı potada eriten duygusal bir komedi. propecia price Klişe olmayan konusu, farklı kadrosu, başarılı yönetimi ile sizleri kendi alanında kusursuz bir yapım sizleri bekliyor.

Diğer yazıları Yaşam Kaya

American Assassin – Suikastçı (2017): İntikam ya da Vatanseverlik

Coldplay, Dexter, Homeland, Blue Blods ve Elementary dizilerinin kafa bölümlerini çekip akıllara...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir