Oscar Ödülleri Tahmin Yarışması Sinematopya’da!

Akademi Ödülleri öyle bir şey ki, geçtiğimiz yıl olduğu gibi kısa metraj kategoriler dahil kimin kazanacağı bu kadar belliyken bu konuda tahmin yürütüyor gibi gözükmek oldukça yapmacık kaçabiliyor. Fakat bu sene durum biraz daha farklı. Bazı kategorilerin kazanacak adayları neredeyse belli olsa da öyle adaylara gebe kategoriler var ki tahmin yürütmek hayli güç.

Biz de bu durumu bir oyuna çevirelim dedik ve 87. Oscar Ödülleri için okurlara yönelik küçük çaplı bir yarışma başlattık. Kural basit, aşağıda belirtilen kategorilerde altın heykelciğe kavuşacağını düşündüğünüz adayları info@sinematopya.com adresine göndereceksiniz.

En kısa zamanda en fazla doğru tahmini yapan kişi, sinemanın büyüsüne tarihsel anlamda tanıklık etsin diye Sinemanın Hikayesi setiyle ödüllendirilecek.

İkinci sırada yer alan okur birbirinden güzel 4 filmin (Terrence Malick’ten To the Wonder, Brian de Palma’dan Passion, Altın Lale ödüllü The Loneliest Planet ve Oscar ödüllü Uygunsuz Gerçek filminin yönetmeninden rock tarihine saygı duruşu niteliğindeki It Might Get Loud) DVD’sinden oluşan bir sete sahip olacak.

Üçüncüyü de üzmemek adına kendisine 3 filmlik (Oscar ödüllü The Secret In Their Eyes, rock efsanelerini toparlayan It Might Get Loud ve Altın Lale ödüllü The Loneliest Planet) bir derleme hediye edeceğiz.

Sinemanın-Hikayesi

Tahmin yürütmek için ihtiyacın olan aday listesi burada. Yapman gereken şey ise adın, soyadın, telefon numaran, adresin ve aşağıda yer alan her bir kategorideki kazanan tahminini eksiksiz şekilde en kısa zamanda info@sinematopya.com adresine göndermek. Son katılım tarihi 21 Şubat Cumartesi saat 15.00 şeklinde. Hatırlatmakta fayda var, tek bir kişi yalnızca tek bir tahmin listesi gönderebilir ve daha sonra bu liste üzerinde değişiklik yapamaz. Aşağıda belirtilen kategoriler dışındaki bir kategoriden tahmin gösterilmesi o başvuruyu geçersiz kılar. Her bir kategoriden yalnızca bir aday tahmin listesinde yer alabilir.

En erken ve en doğru listeyi sen gönder, hediyeleri de biz sana gönderelim. Bol şans!

Kategoriler

En İyi Film
En İyi Yönetmen
En İyi Özgün Senaryo
En İyi Uyarlama Senaryo
En İyi Kadın Oyuncu
En İyi Erkek Oyuncu
En İyi Kurgu
En İyi Özgün Müzik
Yabancı Dilde En İyi Film
En İyi Animasyon

*Kazananlar 2. sayfada!

Diğer yazıları Editör

22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali İkinci Gününde

TÜRSAK tarafından gerçekleştirilen 22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, dopdolu içeriği ve...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir