Gelecek Program

Published on Nisan 18th, 2016 | by Burak Hazine

16

Tüm Zamanların En Uzun Filmi Ambiancé Yolda

Share Button

Bundan birkaç yıl önce 10 günlük uzunluğu ile tüm zamanların en uzun filmi Modern Times Forever olmuşken İsveçli sanatçı ve yönetmen Anders Weberg bu rekoru alt üst etmeye hazırlanıyor. Ambiancé ismini taşıyan film tamı tamına 720 saat (yani 30 gün) sürüyor ve 2020’ye kadar da tamamını görme şansımız olmayacak. Fakat filmin 72 dakika süren ilk fragmanı yayınlandıktan sonra sırada 7 saat 20 dakikalık ikinci fragman var!

Filmin yönetmeni Ambiancé için “uzay ve zamanın gerçeküstü hayalsi bir yolculuğu” diyor. Ayrıca Weberg, bu filmin kariyerindeki son film olacağını ve 2020’deki tüm dünyada yapılacak gösterim sonrasında filmin tüm kopyalarının imha edileceğinin de altını çiziyor.

Filmin 72 saatlik üçüncü fragmanının da 2018’de yayınlanacağını ekleyelim. 2020’de ise bir ay sürecek olan gösterim planlanıyor.

TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 10 EROTİK FİLMİ LİSTESİ – SİNEMATOPYA


Yazar Hakkında

İstanbul’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra öğrenimini sinema üzerinde devam ettirmek istediyse de 6 sene sonunda tıp doktoru oldu. Biletsiz.com ve Sinema Kulübü‘nde yazdı. 2 sene süren Blogger macerasını sonlandırarak Sinematopya'yı kurdu. Şimdilerde ise junior bir hekim. Bir yandan mesleğini icra edip bir yandan da sinema konusunda kendini geliştirmeyi hedefliyor. E-posta: info@sinematopya.com16 Responses to Tüm Zamanların En Uzun Filmi Ambiancé Yolda

 1. dikiştutmaz says:

  Güldürmeyin adamı 50 yıla ölürüz zaten.

 2. Timur says:

  Bu nasıl fragman lannn

 3. burak says:

  karnıma ağırlar giriyii

 4. suleyman says:

  bu filmi yapacak olanlar kendilerini yormasınlar ne lan bu fıragmanına 30 saniye dayanabildim

  • anonymus says:

   dimi adamlar senin keyfine göre film yapmalı hemen söyle iptal etsinler senin paşa gönlün ne isterse onu yapsınlar

 5. gokhan yildiz says:

  National Geography belgeselinde hissettim kendimi ,vakit geçirme saçmalığı var burada aynı görüntüyü yavaş çekimde gösterme felan.

 6. Senol A says:

  fragmandaki karekterlerin torunlarını gerçek filmde görürüz artık….

 7. Ali says:

  izlemiş kadar olduk.

 8. kaspar hauser says:

  fragmanın sonunda ‘oğlumun anısına’ dediğine göre, bu film bir babanın hayat hakkındaki düş ve hislerinin ve oğluyla geçirdiği zamanın adeta evrak-ı metrukesi gibi duruyor. hayatın kendisini bir tür interaktif film gibi düşünürsek, bu bağlamda Ambiance filmini ‘kısa film’den bile sayabiliriz.

  • deli Kadir says:

   sktr git lan :)

   • kaspar hauser says:

    böyle bir yorum yazmak için çok düşündünüz mü bilmiyorum ama bir yorumcuya laf atmak yerine sözkonusu film hakkındaki görüşünüzü yazmanız daha zekice olurdu. nitekim yaptığım bir ironiye karşın alaycı bile olamayan bir kabalıkla cevap verilmesi düşündürücü. interneti işte böyle şeyler çöplüğe çevirdi.

    • yesmisinyesim says:

     sana yapılan yorumu onaylamıyorum kesinlikle ama sen de güzel yorum yazıcam diye kasma bence bu kadar..terim kullanman, eski dilde benzetme yapman ve uzun cümle kurman çok zeki ve herşey hakkında bilgisi olan biri olduğunu kanıtlamaz =) rahat ol boşver ;)

 9. kaspar hauser says:

  yesmisinyesim hanımefendi, maalesef siz de ‘deli Kadir’ isimli yorumcunun hatasına düşmüşsünüz. benim yaptığım yorumu da geçip bizzat şahsım hakkında da yorum yapmışsınız. benim burada çok zeki veya çok bilgili olduğumu kanıtlamaya ihtiyacım yok. böyle bir yorum yapmanız son derece talihsiz ve de gereksiz. bir konuda herhangi bir fikri olup, iki cümleyi de yan yana getirebilen bir insan görünce hemen böyle ayar verme gayretine girmek nasıl bir ruh halinin ürünüdür ? sonuç olarak buranın şahsi twitter hesabı gibi olmadığını hatırlatır ve varsa yorumlarınızı film üzerine yoğunlaştırmanızı öneririm, saygılar sunarım.

  • yesmisinyesim says:

   şimdi baktım da yorumuma cidden çok gereksiz olmuş =) artık hangi ruh halindeyken yazdıysam bu yorumu bilemedim açıkçası..yaz mevsiminin ruhuma kattığı gevşeklik olsa gerek =) ‘hasret’ de ölmemizden yana..kesinlikle haklı keşke ölsek de ‘hasret’ gibilerine maruz kalmasak =)) saygılar benden kaspar hauser..

   • kaspar hauser says:

    buraya tekrar dönüp, bunları yazmanız gerçekten büyük olgunluk ve nezaket örneği. birçok kişinin kendisi gibi düşünmeyeni ve hissetmeyeni anında yargılayıp, fırsat bulduğunda da elinden gelen her şeyi yapabildiği şu dünyaya maruz kalmak gerçekten de fena halde yorucu. Sartre’ın dediği gibi ‘cehennem diğer insanlardır’ ama siz yine de hepsinin inadına yaşayın, ‘hasret’ gibilere bakmayın :)

 10. Hasret says:

  Üff ne kadar gereksiz yorumlar birikmiş üstte, keşke ölseniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to Top ↑