Film Yapımını Öğrenmek İsteyenlere Yeni Bir Atölye!

ATÖLYE KİNEMA BAŞLIYOR!

Mavi Gözlü Dev, Yarım Kalan Mucize, Çelo ve Fırça Darbesi filmleriyle tanıdığımız yapımcı-yönetmen Nihan Belgin şirketi Kinema Film bünyesinde Atölye Kinema adıyla yeni bir film ve oyunculuk atölyesi kurdu.
İlk aşamada Temel Film Yapım Atölyesi ve Konservatuvar Tiyatro Hazırlık atölyelerinin yapılacağı oluşuma gelecek aylarda senaryo, yapımcılık, kısa film ve yeni oyunculuk atölyelerin de eklenmesi planlanıyor.

A’dan Z’ye Film Yapım Süreci

Temel Film Yapım Atölyesi bir filmin fikir aşamasından perdeye kadar olan sürecinin tüm detaylarıyla Nihan Belgin tarafından anlatılacağı kapsamlı bir atölye çalışması olarak öne çıkıyor. Senaryo aşaması, ön hazırlık, prodüksiyon, post prodüksiyon, dağıtım ve festivaller atölyenin temel konu başlıkları. Atölye, film yapım sürecinin nasıl işlediğini ve birbirinden farklı dinamiklerini göstererek senarist, yapımcı, yönetmen ve kurgucu olmak isteyenlere bir ilk adım olarak yol göstermeyi hedefliyor.
Atölyelerin amacı sinema ve oyunculuk konusunda tutku sahibi kişilerle bir araya gelerek, deneyimleri paylaşmak, onları sektörde faydalı olabilecekleri şekilde yönlendirmek ve onlara yeni kapılar açmak.

Konservatuvar Tiyatro Hazırlık’ta Sınav Stresini Yenmek

Tiyatro hazırlık atölyelerinin eğitmeni Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu Umut Beşkırma. Bu atölyede yapılacak çalışmalar ise sınav stresini yenmek ve oyuncu adayları için doğru tiratları seçmek üzerine odaklanıyor.

Detaylı bilgi için: 
0 212 244 91 84
www.atolyekinema.com
https://www.facebook.com/atolyekinema
https://www.instagram.com/atolyekinem

Diğer yazıları Editör

Yılmaz Güney’in Yol Filmi 35 Yıl Aradan Sonra Yeniden Cannes’da

Yılmaz Güney’in Yol filmi, 35 yıl sonra tekrar Cannes Film Festivali’nde gösterilecek....
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir