İthaki Yayınları’ndan Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Örnekleri

İthaki Yayınları, film incelemeleri ve film yapımı üzerine kitaplarıyla İthaki Sinema Dizisi’ne başladı.

Dizinin ilk eseri, Bilgi Üniversitesi Sinema Bölümünden Öktem Başol’un Senaryo Kitabı: Senaryo Yazım Teknikleri ve Film Öyküleri. 
7 dosya halinde, 752 sayfa olan Senaryo Kitabı beyaz kağıda, renkli olarak yayımlandı. İçinde yüzlerce filmden kareler, film analizleri ve senaryo örnekleri bulabileceğiniz bu değerli eser geçen ay raflardaki yerini aldı.

Anadolu Üniversitesi – Sinema Kültürüne Katkı Ödülü

Senaryo Kitabı, 1000’e yakın film örneğinden yola çıkarak senaryo yazmanın kurallarını ve dramatik teknikleri sokaktaki insana ulaştırmayı hedefliyor. Öktem Başol, uzun-kısa metrajlı filmler, belgesel niteliğindeki yapımlar ve reklam filmleri için senaryo ve diyalog yazımını, karakter ve ortam yaratımını, ortaya çıkan senaryonun yapımcılara nasıl sunulacağını tüm ayrıntılarıyla okura anlatıyor.

Sinema ve televizyon sektörünün tüm alanları için faydalı ve güncel bilgiler içeren eser, öğrenciler için de başvuru kitabı niteliğinde.

İÇERİK: 1. Bölüm: Senaryo Bilgileri, 2. Bölüm: Senaryo Yazımı, 3. Bölüm: Dramatik Anlatım, 4. Bölüm: Naratif Yapı, 5. Bölüm: Senaryo Kurgusu, 6. Bölüm: Dramatik Elemanlar, 7. Bölüm: Diyalog ve Diğer Türler

İthaki Sinema dizisi, yönetmen ve yazar Rıza Kıraç’ın Sinemanın ABC’si: Teknolojik Buluştan Sanata adlı eseriyle devam edecek…

Diğer yazıları Güney Birtek

2. Kadın Yönetmenler Haftası’nın Programı Belli Oldu

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Konak Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleştirilen 2.Kadın...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir