Kısa Film “Günlerin Ardından” Desteklerinizi Bekliyor

2019 yılında ilk uzun metraj filmiyle karşımıza çıkmayı planlayan Ferit Karol, bunun öncesinde çekeceği kısa film Günlerin Ardından için desteklerinizi bekliyor…

  • Çekimleri Haziran 2018’de başlayacak, başrolünde Aykut Sezgi Mengi, Nazlı Bulum, Murat Çelik ve Bengü Bektaş‘ın yer alacağı kısa film projesi.
  • Günlerin Ardından şu an çekime hazırlanıyor.
  • Filmin nitelikli bir şekilde hayata geçebilmesi için desteğinize ihtiyacımız var.
  • Destek için: https://www.fongogo.com/Project/gunlerin-ardindan

Günlerin Ardından

 

Sinopsis:

Önder mutlu bir şekilde kız arkadaşı Elif’i de yanına alarak hayatı boyunca örnek aldığı, abisi gibi sevdiği ve uzun zamandır görmediği kuzeni Mehmet’in evine gider. Fakat gecenin sonunda kardeşlik bağının artık geçmişte kaldığını, zamanın kendi de dahil her şeyi değiştirdiğini fark eder.

Yönetmen görüşü:

Kutlamalar, başarılar, ölümler ve özlemler… Hayatımız, zamanı hissettiğimiz anlar ve bu anların sonucu başlayan-biten devirlerle geçiyor. Bu anları her hissettiğimizde yeni bir çağ duygusuyla, kabullenmekte zorlandığımız yeni benliğimizin içinde yaşamaya devam ediyoruz. Tıpkı geçen yıl ablamın evliliğinden iki hafta sonra, 12 yıl birlikte yaşadığım köpeğimin ölmesiyle zamanın geçişini hissetmem gibi. Geriye dönüp baktığımda her şey sanki bir gecede olmuş, kardeşlerimle konuşacak şeylerim bir gecede bitmiş, annem ve babam bir gecede yorulmuştu. Ama öyle olmadı. Hayatın içinde oradan oraya koştururken, peşine düştüğüm şeylerin sonunda erteledikçe ve ihmal ettikçe nasıl yabancılaştığımı, uzaklaştığımı ve başka bir insan olduğumu fark edememiştim.

Filmde bize yakın olan, bizi biz yapan insanlarla olan ilişkilerimizden, bize verilen değerden, fakat buna rağmen önüne geçemediğimiz yabancılaşmadan ve bununla birlikte gelen daha da uzaklaşma isteğinden söz etmek istiyorum.

Ferit Karol

İstanbul’da doğdu ve 2011’de sinema ve televizyon eğitimini tamamladı. Çeşitli dizi ve reklam filmlerinde senaryo, kurgu ve yönetmen asistanlığı yapmasının yanında, Murat Şeker, İsmail Güneş, Zeki Demirkubuz ve Ali Aydın gibi yönetmenlerle çalıştı. İstanbul, İzmir, Akbank ve Clermont Ferrand gibi festivallerde gösterilen kısa filmler yaptı. Son kısa filmi Meşgul’ün yayın haklarını Türksat KabloTV’ye sattı. Çekimlerine 2019 yılında başlayacağı ilk uzun metraj film projesi Kumbara ile geçtiğimiz sene Ankara Film Festivali’nde En İyi Proje ödülü kazandı ve uluslararası ilk sunumunu bu yıl İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenen Köprüde Buluşmalar Proje Geliştirme ve Ortak Yapım Marketi’nde gerçekleştirdi. Karol, projelerini geliştirmeye ve hayata geçirmeye devam etmektedir.

Diğer yazıları Güney Birtek

Bir Haneke Travması: Funny Games

-Bunu neden yapıyorsunuz? -Neden yapmayalım? Haneke’nin 1997’de kadrajına aldığı Funny Games (Ölümcül...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir