7. Boğaziçi Film Festivali’nde bugün neler olacak?

Harika Uygur, Zeynep Berkiş Koşar, Songül Karaarslan’ın konuşmacı olacağı “Bir filmin oyuncu seçimleri nasıl yapılır? Ünlü oyuncular nasıl ikna edilir?” başlıklı söyleşi 19 Ekim Cumartesi günü Akademi Beyoğlu’nda gerçekleşecek. 15.00’de başlayacak söyleşide bir filmin oyuncu seçimleri nasıl yapılır ve ünlü oyuncular nasıl ikna edilir? Sorularının cevaplarını deneyimli isimler aktaracak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, Kurumsal İş Ortağı TRT, Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı ve Kurumsal İletişim Ortağı Türk Medya’nın destekleriyle gerçekleşen 7. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmlerinden Olgun Özdemir’in yönettiği Kızım Gibi Kokuyorsun, 19 Ekim Cumartesi saat 19:30’da yönetmen ve oyuncuların katılımıyla Atlas Sineması’nda gösterilecek. Mor Ufuklar ve Vicdan Ağacı filmleriyle beğeni toplayan yönetmen Olgun Özdemir’in imzasını taşıyan Kızım Gibi Kokuyorsun, 2016’daki Nice terör saldırısıyla hayatı değişen bir kadını odağına alıyor. Başrollerini Clemence Verniau, Çağlar Ertuğrul ve Yılşen Özdemir’in üstlendiği film, yalın ve dokunaklı bir insan hikayesi.

Festivalin Uluslararası Uzun Metraj Yarışması fimlerinden Kırım Yarımadası’ndan çıkma genç sinemacı Nariman Aliev’in, Cannes Film Festivali’nin Belirli Bir Bakış bölümünde Dünya Prömiyerini yapan ilk uzun metrajlı filmi “Homeward”, 19 Ekim Cumartesi 16:30’da filmin yönetmeni Nariman Aliyev katılımıyla Beyoğlu Sineması’nda gösterilecek.

19 Ekim Cumartesi günü Atlas Sineması’nda ayrıca Uluslararası Uzun Metraj Yarışma filmlerinden Parviz Shahbazi’nin Talla, Uzun Yürüyüş seçkisinde yer alan Filistin kökenli Ürdünlü yönetmen Dina Naser’in Ürdün’deki üç Suriyeli mültecinin dört yılını takip ettiği Küçük Canlar,festivalden Onur Ödülü alacak olan Kim-Ki Duk’un retrospektifinde yer alan, Türkiye’de ilk defa gösterilecek olan “Human, Space, Time Human”, Dünya Sineması seçkisinden Werner Herzog’un dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde yapan Aile Saadeti LTD. seyirciyle buluşacak.

Beyoğlu Sineması’nda seyirci ile buluşacak filmler ise şöyle sıralanıyor;

Bi’ Dünya Belgesel seçkisinden Aboozar Amini imzalı Kabil, Rüzgarın Şehri, Dünya Sineması’ndan Juris Kursietis’in çektiği, genç Letonyalı bir kasabın daha iyi bir hayat için gittiği Brüksel’de, Polonyalı bir suçlunun etkisi altına girmesini anlatan ve Cannes Film Festivali’nde “Director’s Fortnight” kategorisinde ses getiren Oleg, Usta oyuncu Gérard Depardieu ve kışkırtıcı Fransız yazar Michel Houellebecq’in, deniz suyu terapi merkezindeki buluşmalarını temel alan Su Terapisi ve “Kınatay” filmiyle Cannes’dan En İyi Yönetmen ödülünü kazanan festivalin Uluslararası Uzun Metraj Yarışma Jüri Başkanı Brillante Mendoza’nın Alfa, Öldürme Hakkı.

Kült yönetmeni temel alan Andrey Tarkovsky: Sinemanın İzinde, Sam de Jong’un, dansçı olma hayallerini sürdürürken kız kardeşlerini bir arada tutmak için sisteme karşı savaş yürüten bir genç kızı anlatan filmi Goldie, İranlı usta yönetmen Mohsen Makhmalbaf’ın dünya prömiyerini Busan Film Festivali’nde yapan filmi “Marghe And Her Mother”, dünyanın yavaş yavaş yıkıma sürüklendiğine inanan genç bir adama odaklanan Parçacıklar ile hemofili hastası bir çocuğa aşık olan genç Fernanda’nın hikayesini anlatan Ölümün Pençesinde yapımları Kadıköy Sineması’nda seyircilerin karşısına çıkacak.

bilgi@bogazicifilmfestivali.com
facebook.com/BogaziciFilmFestivali
twitter.com/BogaziciFF​
instagram.com/BogaziciFF​

Diğer yazıları Editör

22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali İkinci Gününde

TÜRSAK tarafından gerçekleştirilen 22. Randevu İstanbul Uluslararası Film Festivali, dopdolu içeriği ve...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir