10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri Başlıyor

10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri, ‘Basın özgürlüğü’ temasıyla İzmir’de 11-14 Aralık’ta İzmir’de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Bu sene İnsan Hakları Belgesel Film Günleri’nin onuncusunun düzenlenecek olması şerefine birçok yarışma, atölye, gösterim ve söyleşi gerçekleşecek. Her yıl afişiyle göz dolduran film günleri, bu sene düzenlediği afiş yarışmasının birincisiyle de basın özgürlüğüne dikkat çekiyor. Zengin programıyla birlikte belgesel film günleri, birçok yönetmen ile sohbet etme imkanı da sunuyor.

İnsan haklarına, hak ihlallerine ve mücadelelerine dikkat çekmek için 10 senedir düzenlenen belgesel film günleri, Türkiye İnsan Hakları Vakfı, İletişim Çalışmaları Topluluğu ve Fransız Kültür Merkezi ortaklığında gerçekleşiyor. Türkiye’den ve Dünya’dan birçok belgesel filmin yer alacağı film günlerine, Fransız Kültür Merkezi ve Mimarlar Odası ev sahipliği yapacak ve tüm filmler ücretsiz gösterilecek.

Belgesel film günlerinde, hem Türkiye’den hem de Dünya’dan çeşitli festivallere katılmış, ödüller almış ya da Türkiye’de ilk defa gösterilecek olan birçok film yer alıyor. Zengin programıyla tüm İzmirlilere, belgesel sinemaseverlere hitap edecek 10. İnsan Hakları Belgesel Film Günleri 11 Aralık’ta başlayacak.

Diğer yazıları Güney Birtek

Béla Tarr İstanbul’a geliyor!

Bu yıl 5. yaşını kutlamaya hazırlanan Uluslararası Boğaziçi Film Festivali, 17 Kasım’da...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir