İran Film Günleri 17 Ocak’ta Başlıyor

17- 19 Ocak tarihleri arasında Beyoğlu Akademi’de İran Film Günleri etkinliği olacak. 9 filmin gösterileceği etkinlik, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği ile Beyoğlu Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenleniyor.

Gösterimler Ücretsiz

Seçkide son dönemin ödüllü ve İran’da büyük gişe başarısı yakalamış filmleri yer alıyor. Etkinlikte filmler ücretsiz gösterilecek. Programda Rıza Mirkerimi’nin Bugün, Behruz Afkhami’nin Azerşahduht, Perviz ve Diğerleri, Kemal Tebrizi’nin Hayalin Tatlı Tadı, İbrahim Hatemikia’nin Koruma, Hasan Barzide’nin  Mezar Şerif, Abolhassan Davoodi’nin Deli Yüz, Narges Abyar’ın Künye 143, Kiyumers Pur Ahmed’in Ayakkabılarım Nerede?, Davud Bidel’in Bir Zamanlar Aşk ve İhanet filmleri izleyicilerle buluşacak.

İran Sineması Paneli

İran Film Günleri kapsamında 18 Ocak’ta İran sineması üstüne bir panel de düzenlenecek. İran’dan gelen yönetmen Abolhassan Davoodi, ve yönetmen Faysal Soysal’ın konuşmacı olacağı panelin moderatörlüğünü çevirmen ve yönetmen Farhad Eivazi yapacak.

Gösterimler Beyoğlu’nda

Filmler Beyoğlu Belediyesi’nin İmam Adnan Sokak’taki kültür merkezi olan Beyoğlu Akademi’de ücretsiz olarak yapılacaktır.

Tags from the story
Diğer yazıları Editör

7. Yılmaz Güney Film Festivali, 2 Yıl Aradan Sonra Tekrar Düzenleniyor

Yılmaz Güney Film Festivali iki yıl aradan sonra 27-29 Nisan 2018 tarihleri...
Devamı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir