Yazarlar

 • Abbas Ansar

  Coşku eksikliği vardı, şimdi iştah kazanacak...


 • Ali Sami Atabay

  Sinemayı araç olarak görenlerden.


 • Betül Uludoğan

  1994 Erzincan doğumlu. Üsküdar Üniversitesi'nde Psikoloji ve Felsefe eğitimi alarak, felsefeden mezun oldu. Sinemanın felsefi, psikolojik ve sosyolojik okumasıyla ilgili dersler aldı. Birkaç dergide konuk olarak sinema eleştirmenliği ve yazarlığı yaptı. Şimdi ise sinemayı daha renkli okuyabilmek için burada!


 • Burak Hazine

  İstanbul’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra öğrenimini sinema üzerinde devam ettirmek istediyse de 6 sene sonunda tıp doktoru oldu. Biletsiz.com ve Sinema Kulübü‘nde yazdı. 2 sene süren Blogger macerasını sonlandırarak Sinematopya'yı kurdu. Şimdilerde ise junior bir hekim. Bir yandan mesleğini icra edip bir yandan da sinema konusunda kendini geliştirmeyi hedefliyor. E-posta: [email protected]


 • Burcu Meltem Tohum

  Burcu Meltem Tohum 1993 yılında İstanbul'da doğdu. Öğrenimini İstanbul Üniversitesi Klasik Filoloji departmanında tamamladı. Şu an Latin Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimi görmektedir. Sinema atölyesinde başlayan sinemaya olan tutkusu farklı disiplinlerde çalıştığı zamanlarda peşini bırakmadı. Lise yıllarında başladığı sinema alanında çeşitli yazınsal projelere eğilimini sürdürdü. 2013-2014 yılları arasında Filmloverss adlı site üzerinde ve çeşitli sinema bloglarında yazıları yayınlandı. Uzun yıllar boyunca film altyazı çevirilerinde gönüllü olarak çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi'nin Sinefil dergisinde yazarlık yapıyor. Edebiyat ve sinemanın hayatında vazgeçilmez bir ikili olduğunu düşünerek bu alanlara olan tutkusu yaptığı çalışmalarında onu perçinlemeye devam ediyor. E-posta: [email protected] https://twitter.com/masc_movie


 • Fatih Çalışkan

  Hayvan gayesine varmış duruyor, insan aramakla meşguldür.


 • Güney Birtek

  ''Kendini sinemaya verdi.''


 • H. Necmi Öztürk

  Beş yaşında anne ve babasıyla bir yazlık sinemada mavi tahta sandalyelere oturup açık havada ilk filmini izlediğinden beri sinemanın büyüsüne kapılmış, yedi sanat dalının hepsini karışık sırayla seven bir sinema, edebiyat ve müzik tutkunu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde 2005 yılından beri akademisyen olarak çalışmakta, kendi blogunda (http://loudandvisual.wordpress.com) sinema ve müzik üzerine bir şeyler karalamaktadır. Bir de filmleri DVD’den izlemeyi sever.


 • Hasan Cem Çal

  27 Haziran 1994’te, İstanbul’da doğdu. Liseyi 50. Yıl Tahran Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi'nde Sinema ve Televizyon’da okumaktadır. Çeşitli siteler, oluşumlar ve kurumlar için İngilizce’den Türkçe’ye metin çevirileri yapmakta, metin yazmakta ve düzenlemektedir. Serbest aralıklarla, belirli bir marka değeri taşıyan oluşumlar için görsel-işitsel kurgu çalışmaları gerçekleştirmektedir. Edebî anlamda teorik ve pratik metinler kaleme almaktadır. Kuledibi'nde, Birikim'de ve Sinematopya'da yazıları yayımlanmıştır. Yarı profesyonel olarak bateri çalmaktadır. FOL Sinema Topluluğu'nda yer almaktadır. Hâlâ doğduğu kent olan İstanbul’da yaşamaktadır.


 • İbrahim Polat

  87' den önce de yağmur yağıyordu şimdi de yağıyor ve ben öldükten sonra da yağmaya devam edecek. Tüm hikaye bu!


 • İsmail Erk Deliormanlı

  1993'te doğdum, 2007'de dedem öldü. Aynı yıl İstanbul'a taşındım. Aklım 2007 ve öncesinde, çocukluğumda kaldı


 • İsmail Yaprak

  Samsun'lu. 9 Eylül Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı mezunu. Demokratlığa, cool'luğa ve eğlenceye inanıyor.


 • Konuk Yazar

  Sinematopya'da değerlendirmeleri yayınlanan konuk yazarların hesabıdır.


 • Mert Erez

  15 Temmuz 1993'de doğdum. Plato MYO ve İstanbul Üniversitesi'nde Radyo Televizyon eğitimi aldım. Çeşitli ajanslarda metin yazarlığı, filmlerde asistanlık ve senaryo yazarlığı yaptım. FİTBOL Dergi'de spor yazıları yazmaktayım.


 • Mert Özel

  Demek ki ölmemişim, çünkü bütün hayatım bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçmedi.


 • Merve Düzelten

  94'te Kocaeli'de doğdum. Dişimdeki domates kabuğunun kusuruna bakmayın. Ben de memnun oldum.


 • Ozan Kaan Üreten

  Bir hayalim var ve her yeni günde onu korumam gerek.


 • Özgür Çelik

  1987 Adıyaman doğumlu 1992 Mersin'e göçerek kent yaşımı içinde geçti çocukluğu. Kendine sığınak olarak edebiyat ve sanatı seçti, 2010 yılında Aksaray Üniversitesi Restorasyon bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatını Girne Amerikan Üniversitesi Güzel Sanatlar fakültesi Mimarlık Bölümünde sürdürmektedir. Yenidefter.com'da kültür sanat edebiyat üzerine editörlük görevini ve yazarlığını sürdürmektedir. Bazen şiir yazmakta, kahve içmekte, bazen yürümekte uzun uzun, zaman zaman dünyaya bir gözlemci olarak geldiğini düşünmekte. Bazen kitap okumakta, film izlemekte, zaman zaman her şeyin gereksiz olduğu, insanin suya benzemesi gerektiğini düşünmekte. En sevdikleri felsefe ve sinema ile daha çok ilgilenmekte, felsefe ve sinema üzerine sohbetler etmekten hoşlanmakta. ''Var olduğumdan beri yeryüzünde Sanattan daha iyi bir şey bulamadım.'' demeyi sürdürmekte.


 • Sinematopya

  Sinematopya.com ortak yazar hesabıdır.


 • Taflan Deniz

  Bergman'dan başka tanrı olmadığına şahitlik eder. Bergman, tektir ve ortağı yoktur. Önceleri Kültür Elması ve SanatLog bünyesinde yazdı. Şimdi bir yandan tıp eğitimini tamamlamaya, bir yandan da yazmaya çalışıyor.


 • Yağız Ay

  "Resim benim gözümde, ama ben, ben resmin içindeyim."


 • Yaşam Kaya

  1999 yılından bu yana sinema, tiyatro, jazz, blues ve arkeoloji üzerine yazılar yazmaktadır. 2 YIL Taraf Gazetesi, 4 yıl BirGün Gazetesi, 2 sene İstanbul Art News, 3 yıl Turkish Review' da yazılar yazdı. Şu anda Sinematopya, Life Art Sanat, Tiyatronline, Tiyatro Gazetesi'nde, Artful Living'de köşe yazarıdır. Ntv Radyo'da sanat eleştirileri konuşmaktadır. UK Leeds'te Psikoloji eğitimi aldı.Back to Top ↑