Connect with us

Ödüller

2016 BAFTA Ödülleri Adayları

Yayın tarihi:

-

İngiliz Film ve Televizyon Akademisi tarafından bu sene 69. kez sahiplerini bulacak olan 2016 BAFTA Ödülleri adayları açıklandı. Steven Spielberg imzalı The Bridge of Spies ve yılın en iyilerinden Carol, toplamda 9’ar adaylıkla listenin başını çekerken onları 8 adaylıkla The Revenant ve 7 adaylıkla Mad Max: The Fury Road takip etti. Oscar’ın en güçlüsü olarak kabul edilen Spotlight ise 3 adaylıkla yetindi.

14 Şubat 2016 günü sahiplerini bulacak olan 2016 BAFTA Ödülleri adayları şu şekilde:

En İyi Film

The Big Short
Bridge of Spies
The Revenant
Carol
Spotlight

En İyi Kadın Oyuncu

Brie Larson – Room
Saoirse Ronan – Brooklyn
Cate Blanchett – Carol
Alicia Vikander – The Danish Girl
Maggie Smith – Lady in the Van

En İyi Erkek Oyuncu

Leonardo DiCaprio – The Revenant
Eddie Redmayne – The Danish Girl
Michael Fassbender – Steve Jobs
Matt Damon – The Martian
Bryan Cranston – Trumbo

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kate Winslet – Steve Jobs
Alicia Vikander – Ex Machina
Rooney Mara – Carol
Jennifer Jason Leigh – The Hateful Eight
Julie Walters – Brooklyn

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Benicio Del Toro – Sicario
Christian Bale – The Big Short
Idris Elba – Beasts of No Nation
Mark Ruffalo – Spotlight
Mark Rylance – Bridge of Spies

En İyi İngiliz Filmi

45 Years
Amy
Brooklyn
The Danish Girl
Ex Machina
The Lobster

Yabancı Dilde En İyi Film

The Assassin – Hou Hsiao-Hsien
Force Majeure – Ruben Ostlund
Theeb – Naji Abu Nowar, Rupert Lloyd
Timbuktu – Abderrahmane Sissako
Wild Tales – Damian Szifron

En İyi Belgesel

Amy
Cartel Land
He Named Me Malala
Listen to Me Marlon
Sherpa

En İyi Animasyon

Inside Out – Pete Docter
Minions – Pierre Coffin, Kyle Balda
Shaun the Sheep Movie – Mark Burton, Richard Starzak

En İyi Yönetmen

The Big Short – Adam McKay
Bridge of Spies – Steven Spielberg
Carol – Todd Haynes
The Martian – Ridley Scott
The Revenant – Alejandro G. Inarritu

En İyi Görüntü Yönetimi

Bridge of Spies – Janusz Kaminski
Carol – Ed Lachman
Mad Max: Fury Road – John Seale
The Revenant – Emmanuel Lubezki
Sicario – Roger Deakins

En İyi Çıkış Yapan İngiliz Sinemacı

Alex Garland (Yönetmen) – Ex Machina
Debbie Tucker Green (Senarist/Yönetmen) – Second Coming
Naji Abu Nowar (Senarist/Yönetmen) – Theeb
Sean McAllister (Yönetmen/Yapımcı) – A Syrian Love Story
Stephen Fingleton (Yönetmen) – The Survivalist

En İyi Özgün Senaryo

Bridge of Spies – Matthew Charman, Ethan Coen, Joel Coen
Ex Machina – Alex Garland
The Hateful Eight – Quentin Tarantino
Inside Out – Josh Cooley, Pete Docter, Meg LeFauve
Spotlight – Tom McCarthy, Josh Singer

En İyi Uyarlama Senaryo

The Big Short – Adam McKay, Charles Randolph
Brooklyn – Nick Hornby
Carol – Phyllis Nagy
Room – Emma Donoghue
Steve Jobs – Aaron Sorkin

En İyi Kurgu

The Big Short – Hank Corwin
Bridge of Spies – Michael Kahn
Mad Max: Fury Road – Margaret Sixel
The Martian – Pietro Scalia
The Revenant – Stephen Mirrione

En İyi Yapım Tasarımı

Bridge of Spies
Carol
Mad Max: Fury Road
The Martian
Star Wars: The Force Awakens

En İyi Kostüm Tasarımı

Brooklyn
Carol
Cinderella
The Danish Girl
Mad Max: Fury Road

En İyi Makyaj ve Saç

Brooklyn
Carol
The Danish Girl
Mad Max: Fury Road
The Revenant

En İyi Ses

Bridge of Spies
Mad Max: Fury Road
The Martian
The Revenant
Star Wars: The Force Awakens

En İyi Görsel Efekt

Ant-Man
Ex Machina
Mad Max: Fury Road
The Martian
Star Wars: The Force Awakens

En İyi Kısa Animasyon

Edmond
Manoman
Prologue

En İyi Kısa Film

Elephant
Mining Poems of Odes
Operator
Over
Samuel – 613

Yükselen Yıldız Ödülü

Bel Powley
Brie Larson
Dakota Johnson
John Boyega
Taron Egerton

carol sinematopya

Okumaya Devam Edin
Yorum yapmak için tıklayın

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ödüller

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından düzenlenen 49. SİYAD Türkiye Sineması Ödüllerinin kazananları belli oldu. Geceye damgasını vuran film, Senem Tüzen yönetmenliğindeki Ana Yurdu oldu. Ana Yurdu; “En İyi Film”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Yönetim”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Kurgu” ödüllerini kazanarak 5 ödülle adından söz ettirdi. Kıvanç Sezer’in Babamın Kanatları, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Film Müziği”, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödüllerini kazanırken, Mustafa Kara yönetmenliğindeki Kalandar Soğuğu filmi, “En İyi Görüntü Yönetimi” ve “En İyi Sanat Yönetimi Ödülü”ne layık görüldü.

49. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri kazananları:

– En İyi Film: Ana Yurdu (Senem Tüzen)
– En İyi Yönetmen: Senem Tüzen (Ana Yurdu)
– Ahmet Uluçay En İyi İlk Film Ödülü: (Toz Bezi) 
– En İyi Kadın Oyuncu: Esra Bezen Bilgin (Ana Yurdu)
– En İyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)
– En İyi Görüntü Yönetmeni: Cevahir Şahin, Kürşat Üresin (Kalandar Soğuğu)
– En İyi Senaryo: Senem Tüzen (Ana Yurdu)
– En İyi Kurgu: Adam Isenberg, Yorgos Mavropsaridis (Ana Yurdu)
– En İyi Sanat Yönetimi: Olgun Kara (Kalandar Soğuğu)
– En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kübra Kip (Babamın Kanatları)
– En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Musab Ekici (Babamın Kanatları)
– En İyi Film Müziği: Bajar (Babamın Kanatları)
– Giovanni Scognamillo Fantastik Film Ödülü: (Kötü Kedi Şerafettin) 
– En İyi Belgesel Film: (Bağlar)
– En İyi Kısa Film: (Siyah Çember)
– En İyi Yabancı Film: (Carol)

 

 

 

Okumaya Devam Edin

Haberler

2017 Oscar Ödülleri

Yayın tarihi:

-

Yazar:

En İyi Film: Moonlight

Adaylar

Arrival, Fences, Hacksaw Ridges, Hidden Figures, Lion, La La Land, Hell or High Water, Manchester by the Sea

 

En İyi Kadın Oyuncu: Emma Stone (La La Land)

Adaylar

Natalie Portman (Jackie), Meryl Streep (Florence Foster Jenkins), Isabelle Huppert (Elle), Ruth Negga (Loving)

 

En İyi Erkek Oyuncu: Casey Affleck (Manchester by the Sea)

Adaylar

Andrew Garfield (Hacksaw Ridge), Ryan Gosling (La La Land), Viggo Mortensen (Captain Fantastic), Denzel Washington (Fences)

 

En İyi Yönetmen: Damien Chazelle (La La Land)

Adaylar

Denis Villeneuve (Arrival), Mel Gibson (Hacksaw Ridge), Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea), Barry Jenkins (Moonlight)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis, Fences

Adaylar

Naomie Harris (Moonlight), Nicole Kidman (Lion), Octavia Spencer (Hidden Figures), Michelle Williams (Manchester by the Sea)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali, Moonlight

Adaylar

Jeff Bridges (Hell or Night Water), Lucas Hedges (Manchester by the Sea), Dev Patel (Lion), Michael Shannon (Nocturnal Animals)

 

En İyi Yabancı Film: The Salesman (İran)

Adaylar

Land of Mine (Danimarka), A Man Called Ove (İsveç), Tanna (Avustralya), Toni Erdmann (Almanya)

 

En İyi Orijinal Senaryo: Manchester by the Sea

Adaylar

Hell or High Water, La La Land, The Lobster, 20th Century Women

 

En İyi Uyarlama Senaryo: Moonlight

Adaylar

Arrival, Fences, Hidden Figures, Lion

 

En İyi Film Kurgusu: Hacksaw Ridge

Adaylar

Arrival, Hell or High Water, La La Land, Moonlight

 

En İyi Sinematografi: La La Land

Adaylar

Arrival, Lion, Moonlight, Silence

 

En İyi Animasyon Filmi: Zootopia

Adaylar

Kubo and the Two Strings, Moana, My Life as a Zucchini, The Red Turtle

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı: La La Land

Adaylar

Arrival, Fantastic Beast and Where to Find Them, Hail, Caesar!, Passengers

 

En İyi Film Müziği: La La Land

Adaylar

Jackie, La La Land, Lion , Moonlight, Passengers

 

En İyi Orjinal Şarkı: City Of Stars (La La Land)

Adaylar

Audition (The Fools Who Dream) (La La Land), Can’t Stop The Feeling (Trolls), The Empty Chair (Jim: The James Foley Story), How Far I’ll Go (Moana)

 

En İyi Belgesel: O.J: Made in America

Adaylar

Fire at Sea, I Am Not Your Negro, Life Animated, 13th

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Suicide Squad

Adaylar

A Man Called Ove, Star Trek Beyond

 

En İyi Kostüm: Fantastic Beast and Where to Find Them

Adaylar

Allied, Florence Foster Jenkins, Jackie, La La Land

 

En İyi Ses Kurgusu: Arrival

Adaylar

Deepwater Horizon, Hacksaw Ridge, La La Land, Sully

 

En İyi Ses Miksajı: Hacksaw Ridge

Adaylar

Arrival, La la Land, Rogue One: A Star Wars Story, 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 

En İyi Kısa Animasyon Filmi: Piper

Adaylar

Blind Vaysha, Borrowed Time, Pear Cider and Cigarettes, Pearl

 

En İyi Görsel Efekt: The Jungle Book

Adaylar

Deepwater Horizon, Doctor Strange, Kubo and the Two Strings, Rogue One: A Star Wars Story

 

En İyi Kısa Belgesel: The White Helmets

Adaylar

Extremis, 4.1 Miles, Joe’s Violin, Watani: My Homeland

 

En İyi Kısa Film: Sing

Adaylar

Ennemis Interieurs, La Femme et Le TGV, Silent Nights, Timecode

Okumaya Devam Edin

Ödüller

74. Altın Küre Ödülleri Listesi

Yayın tarihi:

-

Yazar:

74. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Geceye La La Land damgasını vururken, drama dalındaki en iyi film Moonlight‘ın oldu. İşte ödüllerin tam listesi:

rs-248320-emma-stone-ryan-goseling-la-la-land-sing-dance-trailer1

En İyi Film (Drama): Moonlight

En İyi Film (Müzikal/Komedi): La La Land

En İyi Film (Animasyon): Zootopia

En İyi Erkek Oyuncu (Drama): Casey Affleck / Manchester by the Sea

En İyi Kadın Oyuncu (Drama): Isabelle Huppert / Elle

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi): Ryan Gosling / La La Land

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi): Emma Stone / La La Land

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Aaron Taylor Johnson / Nocturnal Animals

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis / Fences

En İyi Yönetmen: Damien Chazelle / La La Land

En İyi Senaryo: Damien Chazelle / La La Land

En İyi Film Müziği: La La Land

En İyi Yabancı Film: Elle (Fransa)

Televizyon dalındaki ödüller ise:

t-the-crown-julian-broad-ss

En İyi TV dizisi (Drama): The Crown

En İyi TV dizisi (Müzikal/Komedi): Atlanta

En İyi Mini TV Dizisi ya da TV Filmi: The People vs. OJ Simpson

En İyi Erkek Oyuncu (TV Müzikal/Komedi): Donald Glover / Atlanta

En İyi Kadın Oyuncu (TV Müzikal/Komedi): Tracee Ellis Ross / Black-ish

En İyi Erkek Oyuncu (TV Drama): Billy Bob Thornton / Goliath

En İyi Kadın Oyuncu (TV Drama): Claire Foy / The Crown

En İyi Erkek Oyuncu (TV Mini Dizi): Tom Hiddleston / Night Manager

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (TV Mini Dizi): Sarah Paulson / People v. O.J. Simpson

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Kısa TV Dizisi): Hugh Laurie / The Night Manager

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Kısa TV Dizisi): Olivia Colman / The Night Manager

 

Okumaya Devam Edin

Facebook Sayfamızı Beğenin

Facebook Pagelike Widget

Twitter’dan takip edin!


Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır, https://sinematopya.com , 2019.

Trending