Connect with us

Ödüller

2016 Bağımsız Ruh Ödülleri Adayları

Yayın tarihi:

-

Bu yıl 31. kez sahiplerini bulacak olan Bağımsız Ruh Ödülleri (Independent Spirit Awards) adayları açıklandı. Todd Haynes’in iddialı yapımı Carol toplamda 6 adaylıkla başı çekerken onu 5’er adaylıkla Spotlight ve Beasts of No Nation takip etti. Yönetmen, casting direktörü ve oyuncu kadrosuna verilen Robert Altman özel ödülünün sahibi ise Oscar’ın şimdilik en güçlü adayı olarak görülen Tom McCarthy ve Spotlight ekibi oldu. Deniz Gamze Ergüven imzalı Mustang ise en iyi uluslararası film kategorisinde yarışıyor. 27 Şubat 2016 tarihinde sahiplerini bulacak olan 2016 Bağımsız Ruh Ödülleri’nin adayları şu şekilde:

En İyi Film

Anomalisa
Beasts of No Nation
Carol
Spotlight
Tangerine

En İyi İlk Film

James White
Manos Sucias
Mediterranea
Songs My Brother Taught Me
The Diary of a Teenage Girl

En İyi Uluslararası Film

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence
Embrace of the Serpent
Girlhood
Mustang
Son of Saul

En İyi Yönetmen

Cary Joji Fukunaga, Beasts of No Nation
Charlie Kaufman & Duke Johnson, Anomalisa
David Robert Mitchell, It Follows
Sean Baker, Tangerine
Todd Haynes, Carol
Tom McCarthy, Spotlight

En İyi Kadın Oyuncu

Bel Bowley, The Diary of a Teenage Girl
Brie Larson, Room
Cate Blanchett, Carol
Katana Kiki Rodriguez, Tangerine
Rooney Mara, Carol

En İyi Erkek Oyuncu

Abraham Attah, Beasts of No Nation
Ben Mendelsohn, Mississippi Grind
Christopher Abbott, James White
Jason Segel, The End of the Tour
Koudous Seihon, Mediterranea

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Cynthia Nixon, James White
Jennifer Jason Leigh, Anomalisa
Marin Ireland, Glass Chin
Mya Taylor, Tangerine
Robin Bartlett, H.

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Idris Elba, Beasts of No Nation
Kevin Corrigan, Results
Michael Shannon, 99 Homes
Paul Dano, Love & Mercy
Richard Jenkins, Bone Tomahawk

En İyi İlk Senaryo

Emma Donoghue, Room
Jesse Andrews, Me and Earl and the Dying Girl
John Magary, Russell Harbagh & Myna Joseph, The Mend
Jonas Carpignano, Mediterranea
Marielle Heller, The Diary of a Teenage Girl

En İyi Senaryo

Charlie Kaufman, Anomalisa
Donald Marguiles, The End of the Tour
Phyllis Nagy, Carol
S. Craig Zahler, Bone Tomahawk
Tom McCarthy & Josh Singer, Spotlight

En İyi Görüntü Yönetimi

Cary Joji Fukunaga, Beasts of No Nation
Ed Lachman, Carol
Joshua James Richards, Songs My Brother Taught Me
Michael Giolakis, It Follows
Reed Morano, Meadowland

En İyi Belgesel

(T)error
Best of Enemies
Heart of a Dog
Meru
The Look of Silence
The Russian Woodpecker

En İyi Kurgu

Julio C. Perez IV, It Follows
Kristan Sprague, Manos Sucias
Nathan Nugent, Room
Ronald Bronstein & Benny Sadie, Heaven Knows What
Tom McArdle, Spotlight

John Cassavetes Ödülü (Bütçesi 500,000 Dolar’dan Düşük En İyi Film)

Advantageous
Christmas, Again
Heaven Knows What
Krisha
Out of My Hand

Robert Altman Ödülü (En İyi Ekip)

Spotlight

Takip Edilesi Sinemacı Ödülü

Chloe Zhao, Songs My Brothers Taught Me
Felix Thompson, King Jack
Robert Machoian & Rodrigo Ojeda-Beck, God Bless the Child

mustang sinematopya 1

 

 

 

Okumaya Devam Edin

Ödüller

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından düzenlenen 49. SİYAD Türkiye Sineması Ödüllerinin kazananları belli oldu. Geceye damgasını vuran film, Senem Tüzen yönetmenliğindeki Ana Yurdu oldu. Ana Yurdu; “En İyi Film”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Yönetim”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Kurgu” ödüllerini kazanarak 5 ödülle adından söz ettirdi. Kıvanç Sezer’in Babamın Kanatları, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Film Müziği”, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödüllerini kazanırken, Mustafa Kara yönetmenliğindeki Kalandar Soğuğu filmi, “En İyi Görüntü Yönetimi” ve “En İyi Sanat Yönetimi Ödülü”ne layık görüldü.

49. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri kazananları:

– En İyi Film: Ana Yurdu (Senem Tüzen)
– En İyi Yönetmen: Senem Tüzen (Ana Yurdu)
– Ahmet Uluçay En İyi İlk Film Ödülü: (Toz Bezi) 
– En İyi Kadın Oyuncu: Esra Bezen Bilgin (Ana Yurdu)
– En İyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)
– En İyi Görüntü Yönetmeni: Cevahir Şahin, Kürşat Üresin (Kalandar Soğuğu)
– En İyi Senaryo: Senem Tüzen (Ana Yurdu)
– En İyi Kurgu: Adam Isenberg, Yorgos Mavropsaridis (Ana Yurdu)
– En İyi Sanat Yönetimi: Olgun Kara (Kalandar Soğuğu)
– En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kübra Kip (Babamın Kanatları)
– En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Musab Ekici (Babamın Kanatları)
– En İyi Film Müziği: Bajar (Babamın Kanatları)
– Giovanni Scognamillo Fantastik Film Ödülü: (Kötü Kedi Şerafettin) 
– En İyi Belgesel Film: (Bağlar)
– En İyi Kısa Film: (Siyah Çember)
– En İyi Yabancı Film: (Carol)

 

 

 

Okumaya Devam Edin

Haberler

2017 Oscar Ödülleri

Yayın tarihi:

-

Yazar:

En İyi Film: Moonlight

Adaylar

Arrival, Fences, Hacksaw Ridges, Hidden Figures, Lion, La La Land, Hell or High Water, Manchester by the Sea

 

En İyi Kadın Oyuncu: Emma Stone (La La Land)

Adaylar

Natalie Portman (Jackie), Meryl Streep (Florence Foster Jenkins), Isabelle Huppert (Elle), Ruth Negga (Loving)

 

En İyi Erkek Oyuncu: Casey Affleck (Manchester by the Sea)

Adaylar

Andrew Garfield (Hacksaw Ridge), Ryan Gosling (La La Land), Viggo Mortensen (Captain Fantastic), Denzel Washington (Fences)

 

En İyi Yönetmen: Damien Chazelle (La La Land)

Adaylar

Denis Villeneuve (Arrival), Mel Gibson (Hacksaw Ridge), Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea), Barry Jenkins (Moonlight)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis, Fences

Adaylar

Naomie Harris (Moonlight), Nicole Kidman (Lion), Octavia Spencer (Hidden Figures), Michelle Williams (Manchester by the Sea)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali, Moonlight

Adaylar

Jeff Bridges (Hell or Night Water), Lucas Hedges (Manchester by the Sea), Dev Patel (Lion), Michael Shannon (Nocturnal Animals)

 

En İyi Yabancı Film: The Salesman (İran)

Adaylar

Land of Mine (Danimarka), A Man Called Ove (İsveç), Tanna (Avustralya), Toni Erdmann (Almanya)

 

En İyi Orijinal Senaryo: Manchester by the Sea

Adaylar

Hell or High Water, La La Land, The Lobster, 20th Century Women

 

En İyi Uyarlama Senaryo: Moonlight

Adaylar

Arrival, Fences, Hidden Figures, Lion

 

En İyi Film Kurgusu: Hacksaw Ridge

Adaylar

Arrival, Hell or High Water, La La Land, Moonlight

 

En İyi Sinematografi: La La Land

Adaylar

Arrival, Lion, Moonlight, Silence

 

En İyi Animasyon Filmi: Zootopia

Adaylar

Kubo and the Two Strings, Moana, My Life as a Zucchini, The Red Turtle

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı: La La Land

Adaylar

Arrival, Fantastic Beast and Where to Find Them, Hail, Caesar!, Passengers

 

En İyi Film Müziği: La La Land

Adaylar

Jackie, La La Land, Lion , Moonlight, Passengers

 

En İyi Orjinal Şarkı: City Of Stars (La La Land)

Adaylar

Audition (The Fools Who Dream) (La La Land), Can’t Stop The Feeling (Trolls), The Empty Chair (Jim: The James Foley Story), How Far I’ll Go (Moana)

 

En İyi Belgesel: O.J: Made in America

Adaylar

Fire at Sea, I Am Not Your Negro, Life Animated, 13th

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Suicide Squad

Adaylar

A Man Called Ove, Star Trek Beyond

 

En İyi Kostüm: Fantastic Beast and Where to Find Them

Adaylar

Allied, Florence Foster Jenkins, Jackie, La La Land

 

En İyi Ses Kurgusu: Arrival

Adaylar

Deepwater Horizon, Hacksaw Ridge, La La Land, Sully

 

En İyi Ses Miksajı: Hacksaw Ridge

Adaylar

Arrival, La la Land, Rogue One: A Star Wars Story, 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 

En İyi Kısa Animasyon Filmi: Piper

Adaylar

Blind Vaysha, Borrowed Time, Pear Cider and Cigarettes, Pearl

 

En İyi Görsel Efekt: The Jungle Book

Adaylar

Deepwater Horizon, Doctor Strange, Kubo and the Two Strings, Rogue One: A Star Wars Story

 

En İyi Kısa Belgesel: The White Helmets

Adaylar

Extremis, 4.1 Miles, Joe’s Violin, Watani: My Homeland

 

En İyi Kısa Film: Sing

Adaylar

Ennemis Interieurs, La Femme et Le TGV, Silent Nights, Timecode

Okumaya Devam Edin

Ödüller

74. Altın Küre Ödülleri Listesi

Yayın tarihi:

-

Yazar:

74. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Geceye La La Land damgasını vururken, drama dalındaki en iyi film Moonlight‘ın oldu. İşte ödüllerin tam listesi:

rs-248320-emma-stone-ryan-goseling-la-la-land-sing-dance-trailer1

En İyi Film (Drama): Moonlight

En İyi Film (Müzikal/Komedi): La La Land

En İyi Film (Animasyon): Zootopia

En İyi Erkek Oyuncu (Drama): Casey Affleck / Manchester by the Sea

En İyi Kadın Oyuncu (Drama): Isabelle Huppert / Elle

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi): Ryan Gosling / La La Land

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi): Emma Stone / La La Land

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Aaron Taylor Johnson / Nocturnal Animals

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis / Fences

En İyi Yönetmen: Damien Chazelle / La La Land

En İyi Senaryo: Damien Chazelle / La La Land

En İyi Film Müziği: La La Land

En İyi Yabancı Film: Elle (Fransa)

Televizyon dalındaki ödüller ise:

t-the-crown-julian-broad-ss

En İyi TV dizisi (Drama): The Crown

En İyi TV dizisi (Müzikal/Komedi): Atlanta

En İyi Mini TV Dizisi ya da TV Filmi: The People vs. OJ Simpson

En İyi Erkek Oyuncu (TV Müzikal/Komedi): Donald Glover / Atlanta

En İyi Kadın Oyuncu (TV Müzikal/Komedi): Tracee Ellis Ross / Black-ish

En İyi Erkek Oyuncu (TV Drama): Billy Bob Thornton / Goliath

En İyi Kadın Oyuncu (TV Drama): Claire Foy / The Crown

En İyi Erkek Oyuncu (TV Mini Dizi): Tom Hiddleston / Night Manager

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (TV Mini Dizi): Sarah Paulson / People v. O.J. Simpson

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Kısa TV Dizisi): Hugh Laurie / The Night Manager

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Kısa TV Dizisi): Olivia Colman / The Night Manager

 

Okumaya Devam Edin

Facebook Sayfamızı Beğenin

Facebook Pagelike Widget

Twitter’dan takip edin!


Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır, https://sinematopya.com , 2019.

Trending