Connect with us

Ödüller

8. Asya Pasifik Film Ödülleri Adayları

Yayın tarihi:

-

Bu yıl 8’inci kez düzenlenen ve her yıl Asya ile Okyanusya kıt’alarındaki sinema eserlerinden en iyileri ödüllendirmeyi hedefleyen Asya Pasifik Film Ödülleri’nin adayları açıklandı. Altın Palmiye ödüllü Kış Uykusu en iyi film kategorisinde aday gösterilirken Nuri Bilge Ceylan da bu işiyle yönetmen kategorisinde aday olmayı başardı. Venedik Film Festivali’nde jüri ödülünü kazanan Kaan Müjdeci’nin ilk filmi Sivas da en iyi ilk film adayları arasında yer alıyor. Listenin başını ise Cannes’dan ödülle dönen, Andrey Zvyagintsev imzalı Leviathan çekiyor. Leviathan, en iyi film, en iyi yönetmen ve en iyi görüntü yönetimi kategorilerinde aday.

2012 yılında Emin Alper imzalı Tepenin Ardı, Asya Pasifik Film Ödülleri’nde en iyi film ödülüne layık görülmüş, Nuri Bilge Ceylan ise 2008 (Üç Maymun) ve 2011 (Bir Zamanlar Anadolu’da) senelerinde en iyi yönetmen ödülüyle onurlandırılmıştı.

8. Asya Pasifik Film Ödülleri, 11 Aralık 2014 günü Brisbane’de düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Winter_Sleep_(Poster)

En İyi Film

Asabani Nistam! (I’m Not Angry!) – İran

Leviafan (Leviathan) – Rusya

Bîranînên li ser kevirî (Memories on Stone) – Irak Kürdistanı, Almanya

The Owners – Kazakistan

Kış Uykusu (Winter Sleep) – Türkiye, Fransa, Almanya

 

En İyi İlk Film

52 Tuesdays – Avustralya

Klass Korrekzii (Corrections Class) – Rusya

Sivas – Türkiye, Almanya

Killa (The Fort) – Hindistan

Theeb – Ürdün, Katar, BAE, Birleşik Krallık

 

En İyi Belgesel

Hezar-o yek Siv (1001 Apples) – Irak

Bidesia in Bambai – Hindistan

Sanda (Sanda: Surviving) – Kore Cumhuriyeti

Eau Argentée, Syrie autoportrait (Silvered Water, Syria Self-Portrait) – Suriye, Fransa

Wukan: Minzu Zhi Guang (Wukan: The Flame of Democracy) – Singapur

 

En İyi Animasyon

Qingwa Wangguo (Frog Kingdom) – Çin

Maya The Bee Movie – Avustralya, Almanya

Chang-baek-han Eol-gul-deul (On The White Planet) – Kore Cumhuriyeti

Woo-ri-byul Il-ho-wa Ul-ruk-so (The Satellite Girl and Milk Cow) – Kore Cumhuriyeti

Kaguya-hime no Monogatari (The Tale of The Princess Kaguya) – Japonya

 

En İyi Yönetmen

Rolf de Heer – Charlie’s Country

Andrey Zvyagintsev – Leviafan (Leviathan)

Im Kwon-taek – Hwajang (Revivre)

Rakhshan Banietemad – Ghesseha (Tales)

Nuri Bilge Ceylan – Kış Uykusu (Winter Sleep)

 

En İyi Senaryo

Prasanna Jayakody – 28

Alexey Fedorchenko, Denis Osokin, Oleg Loyevsky – Angely Revolucii (Angels of Revolution)

Nima Javidi – Melbourne

Shawkat Amin Korki, Mehmet Aktaş – Bîranînên li ser kevirî (Memories on Stone)

Giancarlo Abrahan – Dagitab (Sparks)

 

En İyi Görüntü Yönetimi

Dong Jinsong – Bai Ri Yan Huo (Black Coal, Thin Ice)

Zeng Jian – Tui Na (Blind Massage)

Mikhail Krichman – Leviafan (Leviathan)

Levan Kapanadze – Ispytanie (Test)

Yerkinbek Ptyraliyev – The Owners

 

En İyi Erkek Oyuncu

Mahendra Perera – 28

Liao Fan – Bai Ri Yan Huo (Black Coal, Thin Ice)

David Gulpilil – Charlie’s Country

Navid Mohammadzadeh – Asabani Nistam! (I’m Not Angry!)

Cliff Curtis – The Dark Horse

 

En İyi Kadın Oyuncu

Ronit Elkabetz – Gett (Gett, The Trial of Viviane Amsalem)

Nora Aunor – Hustisya (Justice)

Lü Zhong – Chuangru Zhe (Red Amnesia)

Tang Wei – Huangjin Shidai (The Golden Era)

Merila Zareie – Shiar-E 143 (Track 143)

Okumaya Devam Edin

Ödüller

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından düzenlenen 49. SİYAD Türkiye Sineması Ödüllerinin kazananları belli oldu. Geceye damgasını vuran film, Senem Tüzen yönetmenliğindeki Ana Yurdu oldu. Ana Yurdu; “En İyi Film”, “En İyi Senaryo”, “En İyi Yönetim”, “En İyi Kadın Oyuncu” ve “En İyi Kurgu” ödüllerini kazanarak 5 ödülle adından söz ettirdi. Kıvanç Sezer’in Babamın Kanatları, “En İyi Erkek Oyuncu”, “En İyi Film Müziği”, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödüllerini kazanırken, Mustafa Kara yönetmenliğindeki Kalandar Soğuğu filmi, “En İyi Görüntü Yönetimi” ve “En İyi Sanat Yönetimi Ödülü”ne layık görüldü.

49. SİYAD Türkiye Sineması Ödülleri kazananları:

– En İyi Film: Ana Yurdu (Senem Tüzen)
– En İyi Yönetmen: Senem Tüzen (Ana Yurdu)
– Ahmet Uluçay En İyi İlk Film Ödülü: (Toz Bezi) 
– En İyi Kadın Oyuncu: Esra Bezen Bilgin (Ana Yurdu)
– En İyi Erkek Oyuncu: Menderes Samancılar (Babamın Kanatları)
– En İyi Görüntü Yönetmeni: Cevahir Şahin, Kürşat Üresin (Kalandar Soğuğu)
– En İyi Senaryo: Senem Tüzen (Ana Yurdu)
– En İyi Kurgu: Adam Isenberg, Yorgos Mavropsaridis (Ana Yurdu)
– En İyi Sanat Yönetimi: Olgun Kara (Kalandar Soğuğu)
– En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Kübra Kip (Babamın Kanatları)
– En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Musab Ekici (Babamın Kanatları)
– En İyi Film Müziği: Bajar (Babamın Kanatları)
– Giovanni Scognamillo Fantastik Film Ödülü: (Kötü Kedi Şerafettin) 
– En İyi Belgesel Film: (Bağlar)
– En İyi Kısa Film: (Siyah Çember)
– En İyi Yabancı Film: (Carol)

 

 

 

Okumaya Devam Edin

Haberler

2017 Oscar Ödülleri

Yayın tarihi:

-

Yazar:

En İyi Film: Moonlight

Adaylar

Arrival, Fences, Hacksaw Ridges, Hidden Figures, Lion, La La Land, Hell or High Water, Manchester by the Sea

 

En İyi Kadın Oyuncu: Emma Stone (La La Land)

Adaylar

Natalie Portman (Jackie), Meryl Streep (Florence Foster Jenkins), Isabelle Huppert (Elle), Ruth Negga (Loving)

 

En İyi Erkek Oyuncu: Casey Affleck (Manchester by the Sea)

Adaylar

Andrew Garfield (Hacksaw Ridge), Ryan Gosling (La La Land), Viggo Mortensen (Captain Fantastic), Denzel Washington (Fences)

 

En İyi Yönetmen: Damien Chazelle (La La Land)

Adaylar

Denis Villeneuve (Arrival), Mel Gibson (Hacksaw Ridge), Kenneth Lonergan (Manchester by the Sea), Barry Jenkins (Moonlight)

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis, Fences

Adaylar

Naomie Harris (Moonlight), Nicole Kidman (Lion), Octavia Spencer (Hidden Figures), Michelle Williams (Manchester by the Sea)

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mahershala Ali, Moonlight

Adaylar

Jeff Bridges (Hell or Night Water), Lucas Hedges (Manchester by the Sea), Dev Patel (Lion), Michael Shannon (Nocturnal Animals)

 

En İyi Yabancı Film: The Salesman (İran)

Adaylar

Land of Mine (Danimarka), A Man Called Ove (İsveç), Tanna (Avustralya), Toni Erdmann (Almanya)

 

En İyi Orijinal Senaryo: Manchester by the Sea

Adaylar

Hell or High Water, La La Land, The Lobster, 20th Century Women

 

En İyi Uyarlama Senaryo: Moonlight

Adaylar

Arrival, Fences, Hidden Figures, Lion

 

En İyi Film Kurgusu: Hacksaw Ridge

Adaylar

Arrival, Hell or High Water, La La Land, Moonlight

 

En İyi Sinematografi: La La Land

Adaylar

Arrival, Lion, Moonlight, Silence

 

En İyi Animasyon Filmi: Zootopia

Adaylar

Kubo and the Two Strings, Moana, My Life as a Zucchini, The Red Turtle

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı: La La Land

Adaylar

Arrival, Fantastic Beast and Where to Find Them, Hail, Caesar!, Passengers

 

En İyi Film Müziği: La La Land

Adaylar

Jackie, La La Land, Lion , Moonlight, Passengers

 

En İyi Orjinal Şarkı: City Of Stars (La La Land)

Adaylar

Audition (The Fools Who Dream) (La La Land), Can’t Stop The Feeling (Trolls), The Empty Chair (Jim: The James Foley Story), How Far I’ll Go (Moana)

 

En İyi Belgesel: O.J: Made in America

Adaylar

Fire at Sea, I Am Not Your Negro, Life Animated, 13th

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı: Suicide Squad

Adaylar

A Man Called Ove, Star Trek Beyond

 

En İyi Kostüm: Fantastic Beast and Where to Find Them

Adaylar

Allied, Florence Foster Jenkins, Jackie, La La Land

 

En İyi Ses Kurgusu: Arrival

Adaylar

Deepwater Horizon, Hacksaw Ridge, La La Land, Sully

 

En İyi Ses Miksajı: Hacksaw Ridge

Adaylar

Arrival, La la Land, Rogue One: A Star Wars Story, 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

 

En İyi Kısa Animasyon Filmi: Piper

Adaylar

Blind Vaysha, Borrowed Time, Pear Cider and Cigarettes, Pearl

 

En İyi Görsel Efekt: The Jungle Book

Adaylar

Deepwater Horizon, Doctor Strange, Kubo and the Two Strings, Rogue One: A Star Wars Story

 

En İyi Kısa Belgesel: The White Helmets

Adaylar

Extremis, 4.1 Miles, Joe’s Violin, Watani: My Homeland

 

En İyi Kısa Film: Sing

Adaylar

Ennemis Interieurs, La Femme et Le TGV, Silent Nights, Timecode

Okumaya Devam Edin

Ödüller

74. Altın Küre Ödülleri Listesi

Yayın tarihi:

-

Yazar:

74. Altın Küre Ödülleri sahiplerini buldu. Geceye La La Land damgasını vururken, drama dalındaki en iyi film Moonlight‘ın oldu. İşte ödüllerin tam listesi:

rs-248320-emma-stone-ryan-goseling-la-la-land-sing-dance-trailer1

En İyi Film (Drama): Moonlight

En İyi Film (Müzikal/Komedi): La La Land

En İyi Film (Animasyon): Zootopia

En İyi Erkek Oyuncu (Drama): Casey Affleck / Manchester by the Sea

En İyi Kadın Oyuncu (Drama): Isabelle Huppert / Elle

En İyi Erkek Oyuncu (Müzikal/Komedi): Ryan Gosling / La La Land

En İyi Kadın Oyuncu (Müzikal/Komedi): Emma Stone / La La Land

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Aaron Taylor Johnson / Nocturnal Animals

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Viola Davis / Fences

En İyi Yönetmen: Damien Chazelle / La La Land

En İyi Senaryo: Damien Chazelle / La La Land

En İyi Film Müziği: La La Land

En İyi Yabancı Film: Elle (Fransa)

Televizyon dalındaki ödüller ise:

t-the-crown-julian-broad-ss

En İyi TV dizisi (Drama): The Crown

En İyi TV dizisi (Müzikal/Komedi): Atlanta

En İyi Mini TV Dizisi ya da TV Filmi: The People vs. OJ Simpson

En İyi Erkek Oyuncu (TV Müzikal/Komedi): Donald Glover / Atlanta

En İyi Kadın Oyuncu (TV Müzikal/Komedi): Tracee Ellis Ross / Black-ish

En İyi Erkek Oyuncu (TV Drama): Billy Bob Thornton / Goliath

En İyi Kadın Oyuncu (TV Drama): Claire Foy / The Crown

En İyi Erkek Oyuncu (TV Mini Dizi): Tom Hiddleston / Night Manager

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (TV Mini Dizi): Sarah Paulson / People v. O.J. Simpson

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Kısa TV Dizisi): Hugh Laurie / The Night Manager

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Kısa TV Dizisi): Olivia Colman / The Night Manager

 

Okumaya Devam Edin

Facebook Sayfamızı Beğenin

Facebook Pagelike Widget

Twitter’dan takip edin!


Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır, https://sinematopya.com , 2019.

Trending