Connect with us

Film Festivalleri

!f İstanbul 2014 Önerileri – Hangi Filmleri Seyretmeli?

Yayın tarihi:

-

Yılın ilk festivali, ülkenin ise en büyük bağımsız filmler festivali olma özelliğini taşıyan !f İstanbul, bu sene 13’üncü yaşını kutluyor. 80’den fazla yapımın toplamda 11 bölümde gösterileceği !f İstanbul 2014 programı geçtiğimiz senelerde olduğu gibi dopdolu. Daha önce Amerika’nın sorunlu 2004 seçimlerine, Irak Savaşı’na, Arap Baharı’na ve ‘açılım’a gönderme yapan bölümlerle programını zenginleştiren festival ekibi, 2014’te ‘Aşk ve Başka Bi’ Dünya‘ ile Keş!f Uluslararası Yarışması’na yeni bir kardeş getirmiş durumda. Festivalin dikkat çeken diğer başlıkları arasında yılın en çok ses getiren yapımlarının Türkiye galalarının yapılacağı Digiturk Galaları; John Lennon’ın “eğlenerek kaybettiğin vakit, kaybedilmiş değildir” sözünü motto edinen !f music; oyuncul belgeseller, kaçık bilimkurgular, kült adayı ilk filmler, Japonya’dan gerçeküstü fanteziler ve animasyon dünyasının en son hitlerini seyirciyle buluşturacak olan Oyun; dünyayı değiştirmekle, kendi bedenlerimizi yeniden sahiplenmekle ilgili cesur, küstah hikayelerin anlatıldığı Gökkuşağı; sanatçılarla hayatlarının, portrelerle çekildikleri anların, resimle sinemanın, yasaklarla onların sınırlarını zorlayan Sanat Hayat İçindir; Türkiye’de ve yakınlarında ev dediğimiz yerlerden resimleri barındıran Ev; geceyarısı filmleri kuşağının karanlık ve rahatsız edici yapımlarından oluşan Karanlık ve Köşeli yer alıyor.

Böylesi dolu bir festivalde tüm filmleri programa sığdırmak elbette mümkün değil. Elbette ne yapıp edip, matematiğin ve analitiğin sınırlarını zorlayıp en verimli şekilde en fazla filmi seyretmeyi hedef edineceğiz. Eminim ki bu programı elinize aldığınızda çizelgenize dahil edeceğiniz belli başlı yapımlar var; Lars von Trier’in merakla beklediğimiz şehvet dolu yeni filmi Nymphomaniac, 6 dalda Oscar adayı Dallas Buyers Club, Hayao Miyazaki’nin emeklilik eseri The Wind Rises, Wong Kar Wai’nin epik anlatımıyla The Grandmaster, Mısır devrimini anlatan Oscar adayı belgesel The Square bunların başında geliyor. O yüzden birazdan okuyacağınız !f İstanbul 2014 önerileri listesinde bu yapımlar yer almayacak. Zaten bunları seyretmeden festivali kapamak hacca gidip Kabe’yi tavaf etmeden dönmeye denktir.

Gelelim !f kapsamında gösterilecek yapımlardan oluşturduğum naçizane öneriler listeme. Önceki sene !f İstanbul’un resmi olarak en çok film izleyen blogger’ı sıfatını elde etmiş biri olarak söyleyebilirim ki, aşağıdaki filmleri programınıza dahil etmeniz durumunda büyük oranda pişmanlık yaşamayacaksınız. Demek istediğim bu liste, subjektif olduğu kadar objektif değerler de taşımakta. !f İstanbul 2014 13-23 Şubat tarihleri arasında; Ankara ve İzmir ayağı ise 27 Şubat-2 Mart’ta. Biletler 31 Ocak’ta ön satışta, satışın detayları da burada.

Top 10

1. I am Divine (Ben Divine)
2. Cheatin’ (Aldatma)
3. Borgman (Bela)
4. L’étrange Couleur Des Larmes De Ton Corps (Bedenindeki Gözyaşlarının Garip Rengi)
5. Mahi va Gorbeh (Balık ve Kedi)
6. The Selfish Giant (Bencil Dev)
7. Før Snøen Faller (Kar Yağmadan Önce)
8. Is the Man Who Is Tall Happy? (Uzun Boylu Adam Mutlu Mu?)
9. Gabrielle
10. Short Term 12 (Kısa Dönem 12)

02short

Yukarıda senenin merakla beklenen bazı filmlerinin festivalin olmazsa olmazı konumunda olduklarından bahsetmiştim. Öneriler kısmının ilk bölümünü oluşturan Keş!f‘te yarışan 9 filmin tamamı için de aynı şeyi söylemek mümkün. Fakat özellikle 134 dakika süren ve tek planda çekilen Balık ve Kedi; çektiği kısa film Bawke ile elliden fazla ödül kazanıp bu eseri Norveç’te son on yılın en iyi kısa filmi sıfatına nail olan Hisham Zaman imzalı Kar Yağmadan Önce; Altın Portakal’ın yıldızlarından Mavi Dalga ve Tuhaf Kedicik; Cannes, Londra ve Toronto film festivallerinde gösterildikten sonra en saygın ve köklü sinema dergilerinden Sight & Sound’un 2013’ün en iyileri seçkisinde yazarların listelerini süsleyen Bencil Dev‘i listeye almakta fayda var.

Balık ve Kedi

Festivalin en dolu bölümü olan Digiturk Galaları‘na baktığımızda ise öneriler açısından da dolu bir bölümle karşılaşıyoruz. Cannes başta olmak üzere Avrupa’da pek çok festivali dolaşmış ve pek çok ödül kazanmış, eleştirmenlerin 2013 seçimleri arasında yer alan Alex van Warmerdam filmi Borgman (Bela); büyük övgü toplayan Submarine’in ardından Mia Wasikowska, Jesse Eisenberg ve Sally Hawkins gibi yıldızları koluna takarak yoluna devam eden Richard Ayoade filmi The Double (Öteki); Amerikan bağımsız sinemasının en saygıdeğer yönetmenlerinden olan, geçtiğimiz sene !f’te All the Light in the Sky ile ziyarette bulunan Joe Swanberg imzalı Drinking Buddies (Akşamdan Kalanlar); türler arasında gezinen ve dünyanın dört bir köşesindeki eleştirmenlerden tam not alan Filth (Pislik); Kanada’nın bu sene Oscar yarışına soktuğu fakat adaylık elde edemeyen iddialı yapım Gabrielle; !f’in bu seneki konuğu olan ünlü yönetmen Michel Gondry’nin son eseri Is the Man Who is Tall Happy (Uzun Boylu Adam Mutlu Mu); oyuncu Valeria Golino’nun ilk yönetmenlik denemesi olan ve Cannes’ın Belirli Bir Bakış bölümünde kiliseler birliği ödülüne layık görülen Miele (Bal); Wendy ve Lucy ile Meek’s Cutoff gibi filmleri eleştirmenler tarafından göklere çıkarılan Kelly Reichardt imzalı, zengin oyuncu kadrosuyla dikkat çeken Night Moves (Gece Planı); 2013’ün en iyi bağımsızlarından olduğu su götürmez bir gerçek olan Short Term 12 (Kısa Dönem 12); ilk uzun metraj filmi ile Cannes’da Altın Kamera ödülüne layık görülen Christoffer Boe imzalı Spies & Glistrup; Scarlett Johansson’ın dünyaya erkek otostopçuları yakalamak için gönderilmiş bir uzaylıya hayat verdiği ve iyi eleştiriler alan bilim kurgu filmi Under the Skin (Derinin Altında); Wikileaks gerçeklerini anlatan ve senenin en çok ses getiren belgesellerinden olan We Steal Secrets (Sırları Çalıyoruz: Wikileaks’in Hikayesi) bu bölümün izlemeye değer yapımlarını oluşturuyor.

nymphomaniac

Nymphomaniac, iki bölüm halinde Digiturk Galaları bölümünde gösterilecek.

Oyun bölümüne göz attığımızda ilk dikkatimizi çekenler E.T. ve Tarkovski’yi, Ken Loach ve Chen Kaige’yi, Tom & Jerry ve Cafer Penahi’yi aynı cümle içerisinde kullanan A Story of Children and Film (Sinema ve Çocukların Hikayesi); iki kez Oscar adayı olan ve bağımsız animasyonun kralı olarak nitelendirilen Bill Plympton’ın son şaheseri Cheatin’ (Aldatma); dünyanın en mutlu yeri olan Disneyland’in karabasana dönüştüğü, halüsinatif ve siyah beyaz görüntülerle döşeli korku filmi Escape From Tomorrow (Yarından Kaçış); İzlanda’nın 2014 Oscar adayı Hross i oss (Atlar ve İnsanlar); geçtiğimiz sene !f’e Vic + Flo Saw a Bear ile damgasını vuran Denis Cote imzalı Que ta Joie Demeure (Arzulamanın Zevki); pek sevdiğimiz Quentin Dupieux’nün son filmi Wrong Cops (Fena Polisler) oluyor.

cheatin-1262-2

Cheatin’ (Aldatma)

Festivalin diğer bölümlerinde yer alan ve mutlaka önerdiğim Pussy Riot: Bir Punk Duası, Concussion (Sarsıntı), Peki Şimdi? Hatırlat Bana, Test, Cutie and the Boxer, Vivian Maier’in Peşinde, Tim’s Vermeer, İntikam, Bedenindeki Gözyaşlarının Garip Rengi‘nin yanında benim için !f’i anlamlı kılacak en önemli film olan I Am Divine‘a da bir şans vermekte fayda var.

i-am-divine-1287-2

Dünyanın en iğrenç insanı olarak tarihe geçen, John Waters’ın ebedi dostu Divine’a bir güzelleme: “I Am Divine”

Farkındayım liste biraz kabarık oldu. Aslında benim programım bu listeden de kabarık olacak fakat karar vermekte zorlananları daha fazla zora sokmamak adına elimden geldiğince kısaltmaya çalıştım (sonuç kısa olmasa da). Fark ettiğiniz üzere muhteşem bir festival bizleri bekliyor. !f İstanbul 2014’ün en güzel şekilde geçmesi dileğiyle, 13 Şubat’ta görüşmek üzere!

Okumaya Devam Edin

Film Festivalleri

Ankara Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu!

Yayın tarihi:

-

Yazar:

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı (Dünya KİV) tarafından 4-12 Kasım tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleşecek 32. Ankara Film Festivali’nde Ulusal Uzun Film, Belgesel Film ve Kısa Film dallarında yarışma heyecanı yaşayacak filmler belli oldu.

Akademisyenler Fulten Larlar ile İclal Can Gürbüz ve DünyaKİV Başkanı İrfan Demirkol’dan oluşan ön seçici kurul Ulusal Uzun Film Yarışması’na başvuran 55 film arasından yarışacak 10 filmi belirledi. Değerlendirme sonucu; Emre Kayiş yönetmenliğindeki “Anadolu Leoparı”, Fikret Reyhan imzalı “Çatlak”, Erdem Tepegöz’ün yönettiği “Gölgeler İçinde”, Selman Nacar’ın yönettiği “İki Şafak Arasında”, Erkan Tahhuşoğlu imzalı “Koridor”, Muhammet Çakıral’ın yönettiği “Lacivert Gece”, Ferit Karahan’ın yönettiği “Okul Tıraşı”, Aydın Orak’ın yönettiği “Sabırsızlık Zamanı”, Çağıl Bocut’un yönettiği “Sardunya” ve Tufan Taştan’ın yönettiği “Sen Ben Lenin” adlı filmler Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yarışacak.

50.000 TL değerindeki En İyi Film Ödülü ve ilk filmlere verilen 20.000 TL değerindeki Mahmut Tali Öngören En İyi İlk Film Ödülü’nün de yer aldığı 12 kategoride ödüllere akademisyen ve medya sanatçısı Andreas Treske, sanat yönetmeni Meral Efe Yurtseven, oyuncu Selen Uçer, yönetmen Seren Yüce ile yazar ve yönetmen Vecdi Sayar’dan oluşan ana jüri karar verecek. SİYAD En İyi Film Ödülü’ne karar verecek SİYAD jürisi ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Ulusal Kısa Film Yarışması’nda 15 Film Yarışacak!

Ulusal Kısa Film Yarışması’na başvuran 301 film, akademisyen Gizem Akgülgil, yazar ve yönetmen Gülden Treske ile Festivalin Onursal Başkanı Oğuz Onaran’dan oluşan ön seçici kurul tarafından değerlendirildi. Nuri Cihan Özdoğan’ın “Aynı Gecenin Laciverti”, İnan Erbil’in “Belki Bir Gün Gideriz”, Mahsum Taşkın’ın “Binbir Gece”, Fehmi Öztürk’ün “Bir Annenin Sonatı”, Emir Aytemür’ün “Buz İçin Çığlık”, Okan Aygün’ün “Güzel Havalar”, Ömer Faruk Yardımcı’nın “Hasat”, Abdullah Şahin’in “Hemnefes”, Doğan Belge’nin “İnşaattaki”, İlker Köklük’ün “Konsensüs”, Meriç Atalar ve Isabel Loyer’in birlikte yönettikleri “Med Cezir Tango”, Merve Bozcu’nun “Plastik Rüya”, Can Merdan Doğan’ın “Stiletto”, Doğuş Özokutan’ın “Teslimat” ve Onur Güler’in “Yara” adlı filmleri 10.000 TL değerindeki En İyi Kısa Film Ödülü için yarışacak.

Yarışmaya seçilen 15 film, oyuncu Alican Yücesoy, senarist ve yönetmen Banu Sıvacı ile senarist, yönetmen Müfit Can Saçıntı’dan oluşan ana jüri tarafından değerlendirilecek.

11 Belgesel Ankara’da Yarışma Heyecanı Yaşayacak!

Akademisyen, senarist, yönetmen Enver Özüstün, yönetmen Hacer Yıldız ve akademisyen, yönetmen Önder Özdem’den oluşan ön seçici kurulun değerlendirmeleri sonucu; Zafer Sevener ve Sibel Sümer’in birlikte yönettikleri “Araya Korona Girmeseydi…”, Fevzi Baran’ın “Baba Ne Oldu?”, Aslı Akdağ’ın “Bekleyiş”, Mehmet Emin Öztürk’ün “Doğu’nun Işığı”, Kurtuluş Özgen’in “Habitus of Self ‘alçak sesle’”, Mustafa Aydın’ın “Haymatlos”, Ulaş Tosun’un “Merhaba Canım”, Mehmet Emre Battal’ın “Muhtaç”, Doğuş Algün’ün “Sıcak Yatak”, Metin Avdaç’ın “Tipi” ve Ahmet Necdet Çupur’un “Yaramaz Çocuklar” adlı belgeselleri festivalde Ulusal Belgesel Film Yarışması kapsamında izleyiciyle buluşacak.

Ulusal Belgesel Film Yarışması’na bu yıl gelen 103 başvuru arasından seçilen 11 film arasından, belgesel yönetmeni Güliz Sağlam, belgesel yönetmeni Mustafa Ünlü ile akademisyen Özgür Yaren’den oluşan ana jüri 20.000 TL değerindeki En İyi Belgesel Ödülü’nün sahibini belirleyecek.

Yarışmaların kazananları 12 Kasım akşamı düzenlenecek Kapanış ve Ödül Töreni’nde sahiplerini bulacak.

ULUSAL UZUN FİLM YARIŞMASI

Anadolu Leoparı / Emre Kayiş

Çatlak / Fikret Reyhan

Gölgeler İçinde / Erdem Tepegöz

İki Şafak Arasında / Selman Nacar

Koridor / Erkan Tahhuşoğlu

Lacivert Gece / Muhammet Çakıral

Okul Tıraşı / Ferit Karahan

Sabırsızlık Zamanı / Aydın Orak

Sardunya / Çağıl Bocut

Sen Ben Lenin / Tufan Taştan

ULUSAL KISA FİLM YARIŞMASI

Aynı Gecenin Laciverti / Nuri Cihan Özdoğan

Belki Bir Gün Gideriz / İnan Erbil

Binbir Gece / Mahsum Taşkın

Bir Annenin Sonatı / Fehmi Öztürk

Buz İçin Çığlık / Emir Aytemür

Güzel Havalar / Okan Aygün

Hasat / Ömer Faruk Yardımcı

Hemnefes / Abdullah Şahin

İnşaattaki / Doğan Belge

Konsensüs / İlker Köklük

Med Cezir Tango / Meriç Atalar, Isabel Loyer

Plastik Rüya / Merve Bozcu

Stiletto / Can Merdan Doğan

Teslimat / Doğuş Özokutan

Yara / Onur Güler

ULUSAL BELGESEL FİLM YARIŞMASI

Araya Korona Girmeseydi… / Zafer Sevener, Sibel Sümer

Baba Ne Oldu? / Fevzi Baran

Bekleyiş / Aslı Akdağ

 Doğu’nun Işığı / Mehmet Emin Öztürk

Habitus of Self “alçak sesle” / Kurtuluş Özgen

Haymatlos / Mustafa Aydın

Merhaba Canım / Ulaş Tosun

Muhtaç / Mehmet Emre Battal

Sıcak Yatak / Doğuş Algün

Tipi / Metin Avdaç

Yaramaz Çocuklar / Ahmet Necdet Çupur

 

ANKARA FİLM FESTİVALİ

4-12 KASIM 2021

Okumaya Devam Edin

Film Festivalleri

9. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri Belli Oldu!

Yayın tarihi:

-

Yazar:

23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 9. Boğaziçi Film Festivali’nde yarışma heyecanı başlıyor.

Festivalde “Altın Yunus” için yarışacak filmler açıklandı.

Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından 23 – 30 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 9. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda “En İyi Film Ödülü” için yarışacak filmler açıklandı.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda “Altın Yunus” için 10 Film Yarışacak!

Yönetmen ve senarist Reis Çelik’in başkanlık edeceği jürinin karşısına çıkacak Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Emre Kayiş’in bir hayvanat bahçesi müdürünün, kurumun özelleştirmesini önlemek amacıyla verdiği mücadeleyi anlatan, dünya prömiyerini 46. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yapan ve festivalde FIPRESCI Ödülü alan ilk uzun metrajı “Anadolu Leoparı”, Semih Kaplanoğlu’nun geçimini babasının meyve bahçesinden sağlayan bir adamın, arazisinin ortasına dikilmek istenen elektrik direğinden kurtulmaya çalışmasıyla gelişen olayları konu alan ve dünya prömiyerini 74. Cannes Film Festivali’nin “Belirli Bir Bakış” bölümünde yapan “Bağlılık Hasan”, Sinan Sertel’in kendini kahraman hisseden bir gencin üstün özelliklerini keşfetmeye çalışıp ölen babasını geri getirme çabasını anlatan “İçimdeki Kahraman”, Selman Nacar’ın geçirdiği iş kazasının ardından vicdani bir hesaplaşmaya giden bir adamın hikâyesini konu alan ve dünya prömiyerini 69. San Sebastian Uluslararası Film Festivali’nin “New Directors” bölümde yapan ilk uzun metrajı “İki Şafak Arasında”, Cemil Ağacıkoğlu’nun eski polis memuru olan Hasan’ın meslekten atılması için kendisine tuzak kurduğunu düşündüğü eski arkadaşı Yahya ile olan hesabını konu edinen “Kafes”, Erkan Tahhuşoğlu’nun birlikte yaşamak zorunda kalan birbirlerinden farklı karakterlere sahip iki kardeşin hikayesini anlatan “Koridor”, Muhammet Çakıral’ın dar gelirli bir profesyonel futbolcu olan Semih’in yaşadığı sosyo-ekonomik travmaları ve çaresizliğini konu alan “Lacivert Gece”, Ferit Karahan’ın şehirden uzakta, yatılı bir okulda okuyan Yusuf’un bir anda rahatsızlanan arkadaşı Memo’yu hastaneye götürme talebinin okul yönetimi tarafından zamanında kabul görmemesi ve yoğun kar yağışıyla yolların kapanmasıyla birlikte gelişen olayları konu edinen, 71. Berlin Film Festivali’nin “Panorama Bölümü”nde yarışıp FIPRESCI Ödülü alan “Okul Tıraşı”, Ahmet Toklu’nun, semtinde basketbol oynayabilecekleri bir alan olmayan Ahmet’in bu engeli ortadan kaldırmak için bir yol bulmaya çalışmasını hikayeleştiren ve dünya prömiyerini 51. Giffoni Film Festivali’nde yapan “Pota” ve Aydın Orak’ın Diyarbakır’ın yakıcı yaz sıcağı altında yoksul bir kenar mahallede yaşayan iki kardeşin mahallelerinin hemen yanındaki lüks sitenin duvarını aşıp havuzuna girme mücadelesini anlatan ve dünya prömiyerini 37. Varşova Film Festivali‘nin “Competiton 1-2” bölümünde yapacak olan “Sabırsızlık Zamanı” isimli filmleri yarışacak.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda 2 Türkiye Prömiyeri

9. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alan filmlerden “Pota”ve “Sabırsızlık Zamanı” Türkiye prömiyerlerini festivalde yaparken “Anadolu Leoparı”, “Bağlılık Hasan”, “İçimdeki Kahraman”, “İki Şafak Arasında”, “Kafes”, “Koridor”, “Lacivert Gece” ve “Okul Tıraşı”filmleri ise İstanbul’da ilk gösterimlerini gerçekleştirecek.

Yönetmenlik kariyerinin başında olan isimleri desteklemek ve yönetmenlerin yeni filmlerinin önünü açmak amacıyla bu yıl ilk kez Akli Film’in katkılarıyla verilecek olan En İyi İlk Film Ödülü için ise “Anadolu Leoparı”, “İki Şafak Arasında” ve “Pota” yarışacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları, TRT’nin Kurumsal İş Ortaklığı ve Global İletişim Ortağı Anadolu Ajansı‘nın destekleriyle; Boğaziçi Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenecek olan 9. Boğaziçi Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda yer alacak filmlerden bir tanesi 100.000 TL’lik En İyi Ulusal Uzun Metraj Film Ödülü’nün sahibi olacak. Yarışmada 20.000 TL’lik En İyi Yönetmen, 15.000 TL’lik En İyi Kadın Oyuncu, 15.000 TL’lik En İyi Erkek Oyuncu, 10.000 TL’lik En İyi Senaryo, 10.000 TL’lik En İyi Sinematografi ve 10.000 TL’lik En İyi Kurgu dallarında da ödüller dağıtılıyor. Ayrıca festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışmasında yer alan filmlerden birine FİYAB (Film Yapımcıları Meslek Birliği) tarafından 10.000 TL’lik En İyi Yapımcı Ödülü takdim edilecek

9. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Filmleri

 Anadolu Leoparı – Emre Kayiş

Bağlılık Hasan – Semih Kaplanoğlu

İçimdeki Kahraman – Sinan Sertel

İki Şafak Arasında – Selman Nacar

Kafes – Cemil Ağacıkoğlu

Koridor – Erkan Tahhuşoğlu

Lacivert Gece – Muhammet Çakıral

Okul Tıraşı – Ferit Karahan

Pota – Ahmet Toklu

Sabırsızlık Zamanı – Aydın Orak

 

Okumaya Devam Edin

Film Festivalleri

Adana Altın Koza Film Festivali Kapsamında “Gondol’da Film Gösterimleri”, 14 – 20 Eylül’de Açık Havada Sinema Keyfi Sunuyor!

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali kapsamında düzenlenen ücretsiz“Gondol’da Film Gösterimleri” etkinliği, gösterime girdikleri günden bu yana ilgiyle izlenen filmleri sinemaseverlerle buluşturuyor. Adanalılara açık havada film izleme keyfi sunmayı amaçlayan gösterimler, sosyal mesafeye uygun bir yerleşimle14 – 20 Eylül 2020 tarihleri arasında Seyhan Nehri’nde bulunan Gondol Marina’da gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında 14 Eylül Pazartesi akşamı “7. Koğuştaki Mucize”; 15 Eylül Salı akşamı “Selvi Boylum Al Yazmalım”; 16 Eylül Çarşamba akşamı “Aile Arasında”17 Eylül Perşembe akşamı “Arkadaş”; 18 Eylül Cuma akşamı “Yozgat Blues”; 19 Eylül Cumartesi akşamı “Ölümlü Dünya”20 Eylül Cuma akşamı ise “Züğürt Ağa” filmlerinin gösterimleri gerçekleşecek.

Başlama saati 20.00 olan “Gondol’da Film Gösterimleri”ne ücretsiz olarak katılmak için sehircilikatolyesi.org adresinden kayıt yaptırılabilir.

Okumaya Devam Edin

Facebook Sayfamızı Beğenin

Facebook Pagelike Widget

Twitter’dan takip edin!


Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır, https://sinematopya.com , 2019.

Trending