Connect with us

Fragman

Howard ve Hemsworth, Yeniden: “In the Heart of the Sea”

Yayın tarihi:

-

Geçtiğimiz sene Rush ile bir araya gelen Chris Hemsworth ve Oscar ödüllü yönetmen Ron Howard, bir kez daha, bu sefer aksiyonu farklı bir açıdan yaşatacak bir projede seyirci karşısına çıkıyor. In the Heart of the Sea ismini taşıyan film, Herman Melville’in klasik romanı Moby Dick’ten esinlenmiş olsa da esas olarak Nathaniel Philbrick imzalı In the Heart of the Sea: The Tragedy of the Whaleship Essex kitabından uyarlanmış. Kitap, haliyle film, 1920 senesinde ava giderken avlanan bir geminin ve mürettebatının öyküsünü ele alıyor.

“Filmin aksiyonu bol ve bu özelliği açısından da oldukça önem arz ediyor” diyor yönetmen Howard, bu son filmi hakkında ve ekliyor: “Fakat aynı zamanda oldukça güçlü karakterler barındırıyor ve bu karakterler ince, duygusal performanslar sergiliyor.” Filmin ilk fragmanı aksiyon açısından oldukça etkili olsa da hikayesinin çok fazla dallanıp budaklanmadığının tüyosunu veriyor. Fragmanda dikkati çeken en önemli element ise sinematografideki detaylar. Görüntü yönetmeni Anthony Dod Mantle, özellikle ışık kullanımı ile epik bir atmosfer yaratmaya çalışmış. Filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Benjamin Walker, Cillian Murphy, Ben Whishaw, Tom Holland, Brendan Gleeson ve Jordi Mollà yer alıyor.

In the Heart of the Sea, Mart 2015‘te vizyona girecek.

in_the_heart_of_the_sea_poster_sinematopya

Okumaya Devam Edin

Fragman

Ermeni Tehciri’ni Konu Alan İlk Türk Filmi: “Yitik Kuşlar”

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Ermeni Tehciri’ni konu alan ilk Türk yapımı film olan Yitik Kuşlar, yönetmenler Aren Perdeci ve Ela Alyamaç’ın imzasını taşıyor. Aren Perdeci’nin ülkemiz sineması göz önünde bulundurulduğunda efsanevi bir sinematografi ile görüntü yönetmenliğini de yaptığı filmin ilk fragmanı, karşımızda renklerinden kurgusuna, yapım tasarımından oyunculuklarına kadar çok profesyonel bir işin olduğu sinyallerini veriyor. Filmin konusu ise şu şekilde:

Yıl 1915. Anadolu’da  bir Ermeni köyünde, varlıklı bir ailenin çocukları olan Maryam ve Bedo’nun en büyük tutkuları besledikleri kuşlardır.

Çocuklar bir sabah annelerinden yiyecekleri dayağı göze alarak kuşlarına bakmak için evden kaçarlar. Gizli güvercinliklerinden döndüklerinde ev bomboştur. Köyde de kimsecikler kalmamıştır ve köy adeta hayalet bir köye dönüşmüştür

Artık çocukları zorlu bir macerada beklemektedir, acaba kaybettikleri ailelerine kavuşmaları mümkün olacak mıdır?

Okumaya Devam Edin

Fragman

Yılın En Rahatsız Edici Filmi: “The Stanford Prison Experiment”

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Bundan 44 yıl önce, 14-20 Ağustos 1971 tarihlerinde Stanford Üniversitesi’ndeki psikoloji bilim dalı öğretim görevlisi Philip Zimbardo, bir deney yapmaya karar verir. 24 erkek öğrenciden oluşan bir grubu, mahkumlar ve gardiyanlar olacak şekilde ikiye ayırıp onları üniversite binasının bodrum katında oluşturdukları bir hapishane simülasyonunda bir haftaya yakın süre “rollerinin” içine bırakır. Deneyin sonuçları dünyayı şok ettiği gibi, Abu Ghraib Hapishanesi’nde yaşanan insanlık dışı işkencelerin de ortaya çıkması ve daha sonra değerlendirilip incelenmesinde büyük rol oynar.

Bağımsız sinemacı Kyle Patrick Alvarez’in üçüncü uzun metraj filmi The Stanford Prison Experiment da, tamamen gerçek olan bu deneyin hikayesini beyazperdeye aktarıyor. İlk olarak sene başında Sundance Film Festivali’nde gösterilip herkesi şok ettikten sonra senaryo ödülünü kazanan The Stanford Prison Experiment’ın başrolünde ise Ezra Miller yer alıyor.

Okumaya Devam Edin

Fragman

Marion Cotillard, Lady Macbeth Olursa: “Macbeth”

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Shakespeare’in karanlık eseri Macbeth’in bugüne kadar yapılmış en sadık ve gerçekçi uyarlaması olarak Cannes’da övgüleri toplayan Macbeth‘in ilk fragmanı yayınlandı. Avustralya menşeli sinemacı Justin Kurzel imzasını taşıyan ve sinematografik açıdan kendine hayran bırakacağına şüphe duymadığımız Macbeth’te Oscar adayı Michael Fassbender Macbeth karakterine hayat verirken (hayallerimiz gerçek oluyor ve) Oscar’lı oyuncu Marion Cotillard da Lady Macbeth’i canlandırıyor.

Okumaya Devam Edin

Facebook Sayfamızı Beğenin

Facebook Pagelike Widget

Twitter’dan takip edin!


Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır, https://sinematopya.com , 2019.

Trending