Connect with us

Hollywood

Jazz, Tarih ve Daima Genç Kalmak: Ölümsüz Aşk

Yayın tarihi:

-

Bu hafta sinemalara cymbaltaonline-pharmacy.com öylesine farklı bir film girdi ki, izleyenler için her anlamda tam bir sürpriz olmakla beraber, Ölümsüz Aşk (The Age of Adaline) konusu itibariyle tam bir hayal kırıklığı! Farklıdan kastım, 1990’lı yılların akıllara kazınan ‘Daima Genç’i ile 2008 yılında izlediğimiz ‘Benjamin Button’ın Tuhaf Hikayesi’ yapıtlarının bir devamı şeklinde yine ‘genç kalma’, ‘gençliğin yok olmaması’ olgularından hareket edip kendisine yeniyi arama derdine düşen Yönetmen Lee Toland Krieger, 2012 yılında çıkış yaptığı ‘Vazgeçemem Senden’ filmini mumla aratıyor. Blake Lively , Harrison Ford , Amanda Crew , Ellen Burstyn , Richard Harmon gibi genç/usta isimleri aynı potada eriten yönetmenin hayallerin ötesinde bir işe girişmesi, eskiden yapılan aynı tarz konuları akıllara getirdiği için, ortaya çıkan işin kaderi maalesef pek sağlıklı görünmüyor. Gerçi filmin kaliteli oyuncu kadrosuyla birbirinden muhteşem kostüm tasarımı beyazperedeye yansıyan olay zincirini izlenir kılmış.

1940’lı yıllarda yaşadığı kaza sonucu genetik değişime uğrayan Adaline Bowman, hayatını yaşlanmadan artık devamlı 29 yaşında yaşayacaktır. Tüm hayatına savaşlar, büyük felaketler sığdıran Adaline çevresindeki insanlara ‘kozmetik’ konulu yalanlar söyleyerek yaşlandığını gizlemekte, bulunduğu bölgede dikkat çekmeye başladığı andan itibaren de başka başka yerlere göç etmektedir. Her gittiği bölgede farklı isimle çevresine yalan söyleyen kadın, sonunda bu işin başına bir olay çıkaracağını anlayacaktır. San Francisco’da kütüphanede çalışıp, yaşamını inatla gizlemekte direnen genç görünümlü yaşlı kadın, ruhunun getirdiği yaşlanma belirtilerini hayatının tamamında hissetmeye başlar.

the age of adaline sinematopya 1J. Mills Goodloe ve Salvador Paskowitz ikilisinin oluşturduğuı senaryoda öylesine havada kalan noktalar var ki, insan perdedeki örgüyü izlerken hayret içinde kalıyor. Yaşlılık adına tek bir ilerleme kaydetmeyen kadın karakterin dünyaya bakış açısındaki şaşalı cümleleri ortaya sanki bir filozof çıkarmış. Bununla birlikte bilgelik anlamında çokça yabancı dil biliyor olması, oynadığı oyunlarda muhteşem performanslar sergilemesi kör göze parmak gibi gösteriliyor. Senaryonun kadın üzerinde sınırlı kalması, dış çevreye yönelmemesi, kadının geçmiş hayatından izleri peşisıra sürüklememesi büyük handikap! Yönetmen tüm bu eksikleri gördüğü için belki de, ‘Kırmızı Değirmen’ filmi ile 2001 yılına damgasına vurup en iyi kostüm tasarımı Oscar’ını kazanan Angus Strathie’la birlikte çalışmış. Filmdeki kostüm tasarımları dönemsel olarak irdelendiğinde insanı şaşırtan incelikleri görüyoruz.

Yönetmenin oyuncuların performansı üzerine eğilip, usta isimlerle gençleri karşılaştırmalı şekilde göstermesi ise zekice. Çatışmanın doğduğu bölümlerde konuya karşı daha sadık kalabiliyor, az sonra neler olacağını merak alcohol + zoloft edebiliyorsunuz. Başrolde izlediğimiz Blake Lively, karakterinin dönemsel yaşamını olağanüstü oynuyor. Harrison Ford’un genç oyuncuya katkısını , birliktelikten doğan sahnelerde daha net anlıyoruz. Bununla beraber yönetmenin dönemsel geçişleri jazz müzik kullanarak sunması ayrı bir keyif zevki sunuyor seyirciye. Müziğin doğal tınısı içinde kendinize farklı pencerelerde yer bulabiliyorsunuz.

Ölümsüz Aşk – The Age Of Adaline senaryodaki havada kalan kusurlu noktalarıyla beyazperdedeki yerini alırken, şimdiye dek kalite anlamında aynı tip bir konunun üçüncü kez denenmesi açısından cesurca üretilmiş bir yapıt olmayı başarıyor. Filmdeki farklı son beklentisinin de hayal kırıklığı oluşturduğunu söylememiz gerekir. Tabiî ki bu bir kurgu, hem de hayal ötesi bir kurgu. İnsanın en doğal http://cymbaltaonline-pharmacy.com/ duygusunu renklendirip, kişiyi ‘genç kalma’ konusunda bir rüya serüvenine çıkaran filmi ajandanıza not edin, pişman olmayacaksınız!

Okumaya Devam Edin

Hollywood

TENET 26 AĞUSTOS’ta Türkçe Altyazılı, Türkçe Dublaj ve IMAX® Seçenekleriyle Sinemalarda!

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Christopher Nolan imzalı yeni orijinal bilimkurgu-aksiyon “Tenet”ın başrolünde John David Washington yer alıyor.

Kahramanın sahip olduğu tek silah bir kelimedir: Tenet. Tüm dünyanın ayakta kalabilmesi için mücadele eden Kahraman, uluslararası casusluğun alacakaranlık dünyasında seyahat ederken üstlendiği görev onu gerçek zamanın ötesine götürecektir.

Zaman yolculuğu değildir bu. Evirtmedir.

“Tenet”ın uluslararası kadrosunda John David Washington’a Robert Pattinson, Elizabeth Debicki, Dimple Kapadia, Martin Donovan, Fiona Dourif, Yuri Kolokolnikov, Himesh Patel, Clémence Poésy, Aaron Taylor-Johnson’ın yanı sıra, Michael Caine ve Kenneth Branagh eşlik ediyor.

Nolan yazıp yönettiği filmin hikayesini perdeye taşımak için IMAX® ile 70mm tekniklerinden yararlandı. “Tenet”ın yapımcılığını Emma Thomas ve Nolan; yönetici yapımcılığını ise Thomas Hayslip üstlendi.

Nolan’ın kamera arkası ekibini oluşturan isimler şöyle: Görüntü yönetiminde Hoyte van Hoytema, yapım tasarımında Nathan Crowley, kurguda Jennifer Lame ve kostüm tasarımında Jeffrey Kurland. Görsel efektler amirliğini Andrew Jackson’ın, özel efektler amirliğini ise Scott Fisher’ın gerçekleştirdiği filmin müziği Ludwig Göransson imzasını taşıyor.

“Tenet”ın çekimleri yedi ülkeye yayıldı.

Okumaya Devam Edin

Haberler

Jumanji: The Next Level 13 Aralık’ta Türkçe Dublaj, 3D ve IMAX 3D Seçenekleriyle Sinemalarda!

Yayın tarihi:

-

Yazar:

Yeni yılın gelmesine sayılı günler kala, Jumanji:Yeni Seviye/Jumanji:The Next Level filminin 13 Aralık 2019 tarihinde sinemalara gösterilecek olmasıyla oyun yeniden başlıyor.

Jumanji:Yeni Seviye/Jumanji:The Next Level bir önceki film olan Jumanji: Vahşi Orman/Jumanji:Welcome to the Jungle filminde geçen maceralarının ardından hayatta kalmayı başarmış dört genci bir araya getiriyor. Bu dört genç tatil döneminde üniversitelerinden New Hampshire Brantford’daki evlerine dönerler. Şimdi artık üniversiteli olan bu gençler kendi hayatlarında da yeni bir döneme girmeye çalışırlar. Spencer’in oyuna tekrar girmek zorunda kalmasının ardından Martha, Fridge ve Bethany yeniden bir araya gelirler ve Spencer’ı eve geri döndürebilmek için bir kurtarma görevi için Jumanji dünyasına girmek zorunda kalırlar.

Oyun artık bozulmuştur ve oyunculara karşı savaşmaktadır. Karakterlerin Jumanji hakkında bildikleri her şey değişmek üzeredir. Artık bu oyun sadece bir ormandan ibaret değildir, oyun daha büyük ve daha tehlikeli bir hale gelmiş ve üstesinden gelinmesi gereken korkunç engeller vardır. Bu filmde herşey olabilir yani bu büyük maceranın, inanılmaz görsel efektlerin ve destansı mekanların yanında hiç umulmadık şeylerle karşılaşmayı da bekleyin.

Filmin avatar (karakterlerin oyundaki görüntüleri) takımında, Dr. Smolder Bravestone rolünde Dwayne Johnson, Dr. Shelley Oberon rolünde Jack Black, Mouse Finbar rolünde Kevin Hart, Ruby Roundhouse rolünde Karen Gillan ve Seaplane rolünde Nick Jonas’ı görüyoruz. Ayrıca Filme yeni katılan oyuncularda, Milo rolünde Danny Glover, Büyükbaba Eddie rolünde Danny DeVito ve yeni avatar Ming rolünde Awkwafina’yı izliyoruz. Ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve kahramanlarımız oyundaki değişiklikler ile baş edebilmek için ve oyundan sağ olarak çıkıp Spencer’ı eve sağ salim getirebilmek için sahip oldukları güçlerinden destek almak zorundadırlar ve bunu da oyun hepsinin sonunu getirmeden önce yapmalıdırlar.

Columbia Pictures bir Matt Tolmach /Seven Bucks /Detective Agency yapımını sunar. Bir Kasdan filmi olan Jumanji: Yeni Seviye/Jumanji:The Next Level’da başrollerde, Dwayne Johnson, Jack Black, Kevin Hart, Karen Gillan, Nick Jonas ,Awkwafina, Alex Wolff, Morgan Turner, Ser’Darius Blain, Madison Iseman, Danny Glover ve Danny DeVito yer alıyorlar. Muzik düzenlemesinde Manis Ravel ve Tom Wolfe bulunuyor. Film müziği ise Henry Jackman tarafından yapıldı. Kostüm tasarımcısı Louise Mingenbach’tır. Editörler; Mark Helfrich ACE, Steve Edwards,Tara Timpone ACE, tarafından yapıldı. Yapım tasarımcısı Bill Brzeski. Filmin görüntü yönetmenliğini Gyula Pados HDC yaptı. Filmin yönetici yapımcılığını David Householter, Melvin Mar, Scott Rosenberg, Jeff Pinker, William Teitler,Ted Field ve Mike Weber üstlendiler. Film, Chris Van Allsburg’un yazdığı Jumanji adlı kitaptan uyarlanmıştır. Senaryosunu Jake Kasdan, Jeff Pinker ve Scott Resenberg yazdı. Matt Tolmach, Jake Kasdan, Dwayne Johnson, Dany Garcia ve Hiram Garcia filmin yapımcılığını üstlendiler. Filmin yönetmeni Jake Kasdan’dır.

Okumaya Devam Edin

Dosyalar

The Irishman’de İzleyeceğimiz Karakterleri Tanıyalım

Yayın tarihi:

-

Goodfellas (1990), Casino (1995), The Departed (2006) ve The Wolf of Wall Street (2013) gibi gangster/suç filmleri ile bu türün en iyi örneklerini vermiş olan usta yönetmen Martin Scorsese’nin yine bu filmleriyle aynı kulvarda olan son filmi The Irishman (2019) 57. New York Film Festivali’nde ilk kez görücüye çıktı. Film seyirciler ve sinema yazarlarından övgü dolu geri dönüşler aldı. Oyuncu kadrosunda Al Pacino, Robert De Niro, Joe Pesci ve Harvey Keitel gibi usta oyuncuların yer aldığı filmde ABD tarihinin çözülememiş en büyük gizemlerinden biri olan efsanevi sendika başkanı Jimmy Hoffa’nın ortadan kaybolma hikayesini izleyeceğiz. 1 Kasım 2019’da belirli sinemalarda gösterime girecek olan film aynı zamanda 27 Kasım’da da Netflix’te yayınlanacak. The Irishman’i izleyeceğimiz günü iple çekerken gelin filmde izleyeceğimiz karakterlere yakından göz atalım.

Jimmy Hoffa (Al Pacino)

ABD’nin en büyük sendikasının (kamyon şoförleri sendikası) lideri. Mafya ile sıkı ilişki içerisinde ve sendikanın parasal gücünü yasadışı yollarda kullanması ile gündemde olan biri. En son 1975 yılında bir otoparkta mafya liderleri ile buluşma öncesi görülmüş ve sonrasında kendisinden bir daha haber alınamamış.

Frank Sheeran (Robert De Niro)

Lakabı ”İrlandalı”. II. Dünya Savaşı sırasında ABD ordusunda, Avrupa’nın pek çok bölgesinde savaşmış bir savaş suçlusu. Ordudan ayrıldıktan sonra Bufalino suç ailesine katılmış ve mafya tetikçisi olmuş. Aynı zamanda da sendika çalışanı. Jimmy Hoffa’nın sendikasındaki piş işlerde başı çekiyor. Jimmy Hoffa cinayetinin (?) de baş aktörü.

Russell Bufalino (Joe Pesci)

Bufalino suç ailesinin lideri. Sicilya doğumlu. Cosa Nostra’nın içinde önemli bir yere sahip. Frank Sheeran ile yakın ilişkide olması ile birlikte Jimmy Hoffa’nın ortadan kaybolması olayının da baş şüphelilerinden.

Angelo Bruno (Harvey Keitel)

Philadelphia suç ailesinin lideri. Sicilya doğumlu. Frank Sheeran ile yakın ilişkileri bulunan Angelo Bruno uzlaşmacı kişiliğinden dolayı mafya içerisinde “Nazik Don” olarak anılırmış.

Chuckie O’Brien (Jesse Plemons)

Jimmy Hoffa’nın üvey oğlu. Hoffa’nın ortadan kaybolması olayının şüphelilerinden biri. Chuckie O’Brien aynı zamanda The Godfather (1972) filmindeki Tom Hagen karakterine de ilham olmuş.

Peggy Sheeran (Anna Paquin)

Frank Sheeran’ın kızı. Aynı zamanda Jimmy Hoffa’nın tutkun olduğu kadın.

Felix DiTullio (Bobby Cannavale)

Lakabı ”Skinny Razor”. Yeni mafya üyelerini yetiştirmek için kurulan “Friendly Lounge” isimli barın işletmecisi. Aynı zamanda mafya suikastçisi.

Bill Bufalino (Ray Romano)

Lakabı ”Mafya Avukatı”. Aynı zamanda Jimmy Hoffa’nın sendikasının da avukatlığını yapmış. Hoffa ile yakın ilişki içerisinde olmasının yanında ayrıca Bufalino suç ailesinin de üyesi.

Anthony Provenzano (Stephen Graham)

Genovese suç ailesinin önemli aktörlerinden. Aynı zamanda Jimmy Hoffa’nın başkanı olduğu sendikanın da başkan yardımcısı.

Anthony Salerno (Domenick Lombardozzi)

Genevose suç ailesinin en önemli isimlerinden biri. Lakabı ”Şişko Tony”.

Joseph Gallo (Sebastian Maniscalco)

Colombo suç ailesinin üyesi. Mafya içerisinde ”Çılgın Joe” olarak ünlenmiş.

Okumaya Devam Edin

Facebook Sayfamızı Beğenin

Facebook Pagelike Widget

Twitter’dan takip edin!


Kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Tüm hakları saklıdır, https://sinematopya.com , 2019.

Trending